نسخه شماره 1734 - 1386/11/20 -

 بيمارستان آيت الله موسوي زنجان افتتاح شد  

نماينده ولي فقيه در استان و امام جمعه زنجان گفت: مردم ايران اسلامي با وجود انديشه هاي والاي امام خميني(ره) و مقام معظم رهبري مي توانند بر تمام دنيا سروري کرده و در کنار ولايت فقيه، دنيا را فتح کنند.
به گزارش ايسنا، حجت الاسلام والمسلمين محمد تقي واعظي، در مراسم افتتاح بيمارستان آيت الله موسوي زنجان، افزود: هيچ امتي، رهبري همچون شخصيت امام خميني(ره) به خود نديده است و مردم ايران با وجود چنين رهبر بزرگي قطعا بزرگترين مردم دنيا هستند.  وي در ادامه، افتتاح بيمارستان آيت الله موسوي را محقق شدن مصوبه سفر رياست جمهوري به استان دانست و افزود: در زمينه حل مشکل بيکاري، دکتر احمدي نژاد به جنگ فقر و بيکاري رفته است و طبيعي است که هر جنگي ضايعاتي نيز به همراه داشته باشد.
نماينده ولي فقيه در استان زنجان، با اشاره به اينکه عده اي فعاليت هاي رئيس جمهوري ايران را در جنگ با بيکاري ناديده گرفته و غفلت مي کنند، خاطرنشان ساخت: فعاليت هاي صورت گرفته در زمينه رفع بيکاري، نتايج خود را نشان خواهد داد.
حجت الاسلام واعظي با تاکيد بر نياز استان به دانشکده دندان پزشکي، از وزير بهداشت خواست تا در زمينه بخش هاي پزشکي و درماني به استان زنجان يک تخصيص ويژه با تجهيزات پزشکي ارائه کند.
در ادامه، قوام نوذري، استاندار زنجان نيز با اشاره به اينکه کلنگ بيمارستان آيت الله موسوي زنجاني بيش از 17 سال پيش به زمين زده شده بود، گفت: در طول اين مدت بيت المال در بيمارستان راکد مانده بود و حتي مورد توجه نيز قرار نمي گرفت.  وي با بيان اينکه در دهه فجر سال جاري، 700 ميليارد تومان پروژه در استان زنجان افتتاح يا کلنگ زني مي شود، افزود: به کوري چشم دشمنان همه اين تلاش ها صورت مي گيرد، حتي اگر افرادي سعي کنند که خدمات دولت کريمه را ناديده بگيرند.
نوذري با اشاره به اينکه تکليف پروژه هاي سفر رياست جمهوري در استان روشن است و عمليات در پروژه ها انجام مي گيرد، خاطرنشان ساخت: روشن شدن تکليف پروژه ها دليل بر بهره برداري نيست و ممکن است پروژه ها پس از پروسه زماني 6 تا 10 سال به بهره برداري برسند.  استاندار زنجان اضافه کرد: در سال 84 برق مصرفي استان پايين تر از استان قزوين بود ولي در حال حاضر 67 درصد برق مصرفي استان در بخش صنعت است و اين نشان دهنده افزايش فعاليت صنعتي در استان است.
در ادامه، دکتر رحيم سروري، رئيس دانشگاه علوم پزشکي و خدمات بهداشتي و درماني استان زنجان، گفت: بيمارستان آيت الله موسوي قابليت بهره برداري تا 380 تخت خواب را دارد.
وي با اشاره به برخي از ويژگي هاي شاخص بيمارستان در ارتقاي سلامت، افزود: افزايش ظرفيت تخت هاي بيمارستاني به تعداد 100 تخت، افزايش تخت هاي مراقبت هاي ويژه استانداردICU , CCU  ويژه نوزادان و کودکان به تعداد 64 تخت، به کارگيري تجهيزات و دستگاه هاي پيشرفته براي اولين بار در سطح استان و فضاي مطلوب جهت انجام پژوهش هاي باليني در مجموعه آزمايشگاه هاي تحقيقاتي، برخي از ويژگي هاي شاخص بيمارستان به شمار مي آيد.  سروري خاطرنشان کرد: اعتبار هزينه شده توسط سازمان مسکن و شهرسازي تا زمان تحويل موقت بيمارستان آيت الله موسوي به دانشگاه علوم پزشکي زنجان، 13 ميليارد و 800 ميليون تومان بوده است و 9 ميليارد و 600 ميليون تومان نيز جهت تامين، تجهيز و استاندارد کردن فضاهاي مورد نياز بيمارستان توسط دانشگاه علوم پزشکي هزينه شده و در سال آينده نيز از سوي دفتر مقام معظم رهبري 2 ميليارد تومان براي تجهيز بيمارستان تخصيص پيدا خواهد کرد.
وي در پايان تصريح کرد: بيمارستان آيت الله موسوي زنجان در زميني به مساحت 12 هکتار و با زيربناي 64 هزار مترمربع احداث شده است.

 


نسخه چاپي ارسال به دوستان