نسخه شماره 1708 - 1386/10/16 -

 فرمانده نيروي هوايي ارتش در مراسم بزرگداشت شهيد ستاري خبر داد:
 ساخت نسل چهار و پنج جنگنده هاي صاعقه در آينده نزديک 

فرمانده نيروي هوايي ارتش از ساخت نسل چهار و پنج جنگنده هاي صاعقه در آينده نزديک خبر داد.
به گزارش ايسنا، سرتيپ ميقاني، فرمانده نيروي هوايي ارتش با حضور در مراسم بزرگداشت سالگرد شهادت شهيد ستاري و 12 شهيد ديگر نيروي هوايي در جمع خبرنگاران گفت: پس از 8 سال دفاع مقدس نيروي هوايي با همت اين شهيدان سنگ بناي تحولات گسترده اي را در بعد سازندگي گذاشت و تجهيزات پيشرفته و عظيمي ساخته شد; چنان که در چند سال گذشته شاهد پروازهاي هواپيماهاي آذرخش و صاعقه بوديم.
وي افزود: امسال نيز در بعد بازسازي شاهد پرواز سه هواپيماي 747 در هفته گذشته بوديم و تعداد زيادي از هواپيماها نيز بازسازي شده اند.
فرمانده نيروي هوايي ارتش هم چنين با بيان اين که در بعد ساخت رادارها به نقاط بسيار ارزشمندي رسيده ايم، تصريح کرد: با شرايط بسيار عالي توان ساخت رادار و آتش بارها را داريم و در حال حاضر در حال ساخت آتش بارهاي موشکي هستيم که در فن آوري روز جهان حرف اول را مي زند.
ميقاني تصريح کرد: اين فن آوري در سطح تکنولوژي روز جهان است.
وي با تاکيد بر اين که در ساخت هواپيما نيز توانمندي هاي خوبي داريم، اضافه کرد: در حال تبديل هواپيماهاي ساخته شده به نسل هاي جديدتر هستيم.
فرمانده نيروي هوايي ارتش خاطرنشان کرد: هم اکنون در حال ساخت جنگنده هاي نسل 4 و 5 هستيم که تا سال آينده مراحل ساخت آن ها تکميل مي شود.
سرتيپ ميقاني افزود: در آينده نزديک نيز شاهد ساخت تجهيزات در ابعاد رادار و موشکي نيز خواهيم بود.
وي با بيان اين که نسل 3 صاعقه هم اکنون آماده شده است اظهار کرد: اين نسل در حال پروازهاي آموزشي است و در سال آينده مي توانيم اين هواپيماها را در نيروي هوايي به کار بگيريم.
وي خاطرنشان کرد: نسل 4 و 5 در حال ساخت است و نسل 5 مي تواند از ديد رادارهاي دشمن پنهان بماند.
سرتيپ ميقاني تاکيد کرد: طراحي و ساخت اين جنگنده ها کاملا بومي و در نيروي هوايي ارتش صورت مي گيرد.
فرمانده نيروي هوايي ارتش ادامه داد: پس از ساخت رادار ملي، ارتش امروز اين توان را دارد تا پيشرفته ترين رادارهاي جهان را در کشور طراحي کند و بسازد. نوع جديد اين رادارها بر روي هواپيماي نسل 4 صاعقه نصب مي شود که مي تواند هواپيماهاي پنهان کار و موشک ها را شناسايي کند.
وي در بخش ديگر سخنانش با گرامي داشت ياد شهيد ستاري و 12 شهيد همراه وي اظهار کرد: شهيد ستاري يکي ازنخبه هاي نظامي بود که ويژگي هاي منحصر به فردي داشت. وي در عمليات والفجر 8 فرمانده عمليات پدافند منطقه بود که طي آن توانستيم بسياري از هواپيماهاي دشمن را سرنگون کنيم.


نسخه چاپي ارسال به دوستان