نسخه شماره 1693 - 1386/09/27 -

 تاکيد شهردار تهران :
 تنها راه حل رفع ترافيک گسترش حمل ونقل عمومي است 

شهردار تهران اعلام کرد: درخواست جمع آوري پايه هاي مونوريل در ميدان صادقيه حدود 7 ماه پيش به صورت شفاهي به شوراي اسلامي شهر تهران اعلام و هفته گذشته نيز اين درخواست به صورت کتبي به کميسيون عمران شورا ارائه شده است.
به گزارش  سما، دکتر قاليباف صبح ديروز در حاشيه مراسم افتتاح تجهيزات جديد مرکز نظارت و کنترل ترافيک با بيان اين مطلب افزود : پايه هاي مونوريل بايد هرچه سريعتر برداشته شود زيرا احداث اين خط کاملا غير کارشناسانه بوده و در حال حاضر نيز مشکلات زيادي را براي تردد شهروندان ايجاد کرده است.
شهردار تهران در ادامه نسبت به اظهار نظر استاندار تهران در مورد انتقال مديريت شوراي ترافيک تهران به استانداري ضمن بيان اينکه همه ما بايد سري به قانون بزنيم، گفت: انتقال يک کار و مسووليت از مرکزي به مرکز ديگر مشکلي را حل نمي کند بلکه وضعيت را به حالت قبلي برمي گرداند يعني نه تنها مديريت واحد شهري را محقق نمي کند بلکه انتقال مديريت را از جايي به جاي ديگر صورت مي دهد که اين کار کاملا غير کارشناسي و غير منطقي است.
وي افزود: من اين اظهار نظر استاندارتهران را نشنيده ام اما به هر حال وضعيت حوزه حمل و نقل بر اساس طرح جامع حمل و نقل و ترافيک که اخيرا با مصوبه مجلس به تصويب رسيده است کاملا مشخص شده و همه امور حمل و نقل درون شهري به شهرداري ها واگذار شده است که طبيعتا بر اين اساس کسي نمي تواند خلاف قانون اقدام کند و حرف هاي غير منطقي بزند.
شهردار تهران همچنين در مورد وضعيت کنوني مرکز کنترل ترافيک گفت: خوشبختانه با تبديل سيستم هاي آنالوگ به ديجيتال و گسترش شبکه فيبرنوري، نظارت بر شهر تهران بسيار گسترده و قابل قبول شده است به گونه اي که با بيش از 1000 تصوير زنده مي توان کاملا بر ترافيک تسلط داشت و آن را مديريت کرد.
قاليباف افزود: امکانات مستقر شده در مرکز کنترل ترافيک پاسخگوي نياز يک دهه آينده شهر تهران است و در مقايسه با مرکز کنترل ترافيک پايتخت کشورهاي ديگر مانند پکن و استانبول از کيفيت بسيار بالاتري برخوردار است و در واقع وضعيت کنوني ما قابل رقابت با ساير کشورها است.
وي تصريح کرد: همواره حدود 41 پايتخت از کشورهاي بزرگ دنيا تحت رصد ما قرار دارند تا به طور مداوم خود را با آنها مقايسه کرده و سيستم هاي مديريتي آنها را تحت بررسي قرار دهيم زيرا مقايسه وضعيت کنوني با گذشته کار بيهوده و نادرستي است و بايد شهرهاي پيشرفته جهان و فناوري هاي روز مورد مقايسه ما قرار گيرد .
قاليباف همچنين در مورد ثبت وقايع به وسيله دوربين هاي ديجيتال مرکز کنترل ترافيک گفت: کليه وقايع و حوادث تهران کمتر از 3 دقيقه شناسايي مي شوند و همچنين امکان ثبت تخلفات مانند سرعت غير مجاز و پارک در محدوده ممنوعه به وسيله دوربين ها امکان پذير است به گونه اي که بدون خطاي انساني مي توان در کوتاه ترين زمان برگه جريمه تخلفات را به درب منازل ارسال کرد.
شهردار تهران تصريح کرد: در اين ميان نياز به حمايت قانون و مقررات داريم تا در صورتيکه شخصي بيش از چهار بار خطا در ماه مرتکب شد پليس اجازه توقيف گواهينامه او را داشته باشد و در واقع شهروندان هزينه خطاها و اشتباهات خود را بپردازند.
وي افزود: تنها توسعه بزرگراه ها و عمليات عمراني نمي تواند مشکل ترافيک تهران را برطرف کند و بايد به جاي به کار گيري برخوردهاي سلبي به فکر تقويت بعد ايجابي باشيم و فرهنگ ترافيک را بين مردم نهادينه کنيم.
شهردار تهران در مورد سهميه بندي بنزين اظهار داشت: روزي که بحث سهميه بندي بنزين مطرح شد ما اعلام کرديم که سهميه بندي نمي تواند مشکل ترافيک را حل کند که امروز شاهد تحقق اين مساله هستيم و از سوي ديگر بارها تاکيد کرده و مي کنيم که تنها راه حل رفع معضل ترافيک تهران گسترش حمل و نقل عمومي است که در اين زمينه نيازمند حمايت دولت هستيم. 
وي افزود: متاسفانه با وجود گذشت 9 ماه از سال هنوز يک اتوبوس از محل کمک هاي تبصره 13 به شرکت واحد اتوبوسراني تحويل داده نشده و اين درحالي است که گسترش حمل و نقل عمومي بايد در صدر برنامه ها قرار گيرد.
شهردار تهران همچنين در مورد نمايشگاه بين المللي و معضل ترافيک آن محدوده اظهار داشت: اقدامات کوتاه مدت براي کاهش ترافيک محدوده نمايشگاه مانند اصلاح تقاطع کردستان  - سئول -، کردستان - نيايش، و تقاطع هاي چمران صورت گرفته و همچنين شهر آفتاب که اقدامات ساخت آن از 9 ماه پيش آغاز شده و طي يک برنامه زمان بندي 3 ساله به بهره برداري خواهد رسيد مي تواند به عنوان محلي براي برپايي نمايشگاه هاي بزرگ به شمار آيد.
قاليباف همچنين در مورد معضل آبگرفتگي معابر گفت : سال گذشته 530 نقطه از شهر تهران نقاط آبگير محسوب مي شدند که با اقدامات صورت گرفته خوشبختانه امسال اين ميزان به زير 200 نقطه رسيده است و سال آينده نيز نقاط آبگير شهر تهران تقريبا به صفر خواهد رسيد.
وي تصريح کرد: طي دو سال گذشته و سال آينده در مجموع 360 کيلومتر تونل انتقال آب هاي سطح در سطح شهر تهران ايجاد مي شود که احداث اين تونل ها مي تواند نقش بسزايي در کاهش آبگرفتگي معابر داشته باشد. البته نبايد فراموش کرد که بارندگي ها گاهي اوقات به گونه اي است که کانال ها کشش لازم را براي جمع آوري آبهاي سطحي ندارند يعني ظرفيتي که 15 سال قبل براي اين تونل ها در نظر گرفته شده گاه کمتر از ميزان بارندگي است که رفع اين معضل نيز در دستور کار شهرداري تهران قرار دارد. 
وي در پايان در مورد برف روبي معابر در فصل زمستان نيز گفت: نيروهاي خدمات شهري براي برف روبي معابر آمادگي کامل دارند اما اين به آن معني نيست که به هيچ وجه در صورت بارش برف دچار مشکل نخواهيم شد زيرا همکاري و مساعدت مردم در اين گونه مواقع ضروري است و برخي از رانندگان بدون يخ شکن و زنجير چرخ در سطح شهر تردد کنند با توقف حتي يک خودرو ممکن است ترافيک به وجود آيد. بنابر اين همکاري مردم از اهميت زيادي برخوردار است.

 


نسخه چاپي ارسال به دوستان