نسخه شماره 2320 - 1389/01/16 -

 زنان باردار جگر مصرف نکنند 

عضو هيات علمي دانشگاه علوم پزشکي تهران گفت: زنان باردار به هيچ وجه جگر مصرف نکنند به دليل اينکه جگر سرشار از ويتامين A  است و اگر زنان در دوران بارداري ويتامينA  به مقدار زيادي مصرف کنند، باعث تولد نوزاد ناقص الخلقه مي شود.
به گزارش فارس حميدرضا درستي مطلق افزود: جگر از نظر تغذيه اي بسيار ارزشمند است و سرشار از ويتامين B12  است که اين ويتامين مي تواند براي خون سازي بسيار مفيد باشد.
وي گفت: جگر سرشار از ويتامينA  است. اين ويتامين يکي از ويتامين هاي بسيار مهم است و در بسياري از فعاليت هاي حياتي بدن نقش دارد.در رشد و نمو و کيفيت بينايي موثر است، همچنين نقش اساسي در حفظ بافت هاي مخاطي بدن (مثل لايه هاي مخاطي اندام هاي گوارشي) دارد، اين ويتامين در تقويت دستگاه ايمني بدن و در توليد مثل نيز موثر است.
عضو هيات علمي دانشگاه علوم پزشکي تهران افزود: جگر علاوه بر ارزش غذايي که دارد به دليل اينکه مواد سمي در آن جمع مي شود، مصرف آن مي تواند، در بدن مشکل ايجاد کند.
درستي گفت: اگر جگر به مقدار زيادي مصرف شود، اين مواد و سموم در بدن فرد تجمع پيدا مي کند. به همين علت به افراد توصيه مي شود که بيش از 2 بار در ماه جگر مصرف نکنند.
وي اضافه کرد: زنان باردار به هيچ وجه جگر مصرف نکنند به دليل اينکه جگر سرشار از ويتامين A  است و اگر زنان در دوران بارداري ويتامينA  به مقدار زيادي مصرف کنند، باعث تولد نوزاد ناقص الخلقه مي شود و سمومي که در جگر تجمع پيدا کرده است، براي مادر باردار مشکل ايجاد مي کند.


نسخه چاپي ارسال به دوستان