نسخه شماره 2165 - 1388/06/16 -

 از سوي يک منبع آگاه
 علت بازداشت محمدرضا گلزار اعلا م شد 

يک منبع آگاه دليل اصلي بازداشت هفته  گذشته بازيگر مطرح سينماي ايران را فاش کرد.
محمدرضا گلزار که چندي پيش به مدت يک هفته در بازداشت به سر مي برده است، هم اکنون با قرار وثيقه آزاد شده است.
در حالي که در ابتداي دستگيري محمدرضا گلزار و انتشار اين خبر در رسانه ها، گمانه زني هاي بسياري در مورد دليل بازداشت وي از مشکلات اخلاقي گرفته تا ماجراي درگيري وي در دوبي و مشکل وي با يک تهيه کننده سينما را درپي داشت; يک منبع آگاه در قوه قضائيه مشکل اخلاقي را دليل اين بازداشت عنوان مي کند. يک منبع آگاه در مورد دليل بازداشت محمدرضا گلزار مي گويد: «ماموران انتظامي، گلزار و چند نفر ديگر را در يک ميهماني دستگير کرده اند.»
بنابراين گزارش، با تکميل پرونده وي، محمدرضا گلزار به دستگاه قضايي معرفي مي شود. در پي دستگيري گلزار در 3شهريور، پرونده وي در دادسراي عمومي و انقلاب ناحيه 21 (ويژه ارشاد) در حال رسيدگي است.
با اين اوصاف، گلزار کماکان درگير حاشيه هاست و در بطن آن قرار گرفته و احتمالا بايد براي مدتي شاهد دوري وي از پرده نقره اي باشيم.
با وجود اين که ستاره ها همواره زير ذره بين افکار عمومي و در معرض حاشيه ها قرار دارند; اما داستان محمدرضا گلزار و حاشيه ها، داستاني عادي نيست.
گرچه ماجراي پيش آمده اخير براي محمدرضا گلزار را مي توان يکي از جدي ترين حاشيه هاي متعدد وي قلمداد کرد، اما تقدير اين است که گلزار با حاشيه و شايعه دست و پنجه نرم کند.
گلزار با خروج از گروه موسيقي آريان و ورود به عرصه سينما، اولين حاشيه ها را براي خود رقم زد که در اين ميان مي توان به ماجراي نامزدي و ازدواج احتمالي محمدرضا گلزار با هديه تهراني اشاره کرد.
در همين حال، انتشار بلوتوث هاي منتسب به وي نيز به حاشيه اي عادي براي گلزار تبديل شده بود; از اين رو، وي در پي انتشار آخرين بلوتوث از وي که امين حيايي هم در آن حاضر بوده و اين دو بازيگر را در وضيعتي غيرعادي نشان مي داد، به پليس امنيت شکايت کرد.
متعاقب اين شکايت و با بررسي هاي پليس، جعلي بودن اين فيلم اثبات و نيروي انتظامي مشغول پيگيري آن شد.
در مورد يکي ديگر از حاشيه هاي محمدرضا گلزار مي توان به ماجراي دستگيري وي در دوبي اشاره کرد.
هفته نامه ايران دخت در اين رابطه مي نويسد: «گلزار و گروه دارکوب در استاديوم تنيس دبي کنسرتي اجرا کردند و اعضاي اين گروه به تهران بازگشتند اما خبري از گلزار نبود. شايعه شد که گلزار را در دوبي در حالتي ويژه و با سرعت بيش از حد مجاز در يکي از بزرگراه هاي دبي متوقف کرده اند و او زنداني شده است. آن زمان خبر آمد که براي آزادي گلزار دست به دامان علي کريمي شده اند که در الاهلي امارات بازي مي کرد و به مرد محبوب سياستمداران اماراتي تبديل شده بود.» بنابراين گزارش، کريمي موفق شد تا با روابط خود گلزار را از حبس نجات دهد; گرچه ظاهرا پرونده اي براي او مفتوح شده و در ماجراي اخير نيز به آن استناد شده است.
محمدرضا گلزار متولد 1354 در تهران، فارغ التحصيل رشته مهندسي مکانيک از دانشگاه آزاد اسلامي است که فعاليت هنري اش را با نوازندگي گيتار در گروه موسيقي «آريان» آغاز کرد. گلزار در سال 1380 براي نخستين بار در فيلم «سام و نرگس» ساخته ايرج قادري بازيگري سينما را تجربه کرد.
گلزار از سال 83 کاپيتان تيم واليبال هنرمندان بود که مسابقات آن براي کارهاي خيرخواهانه برگزار مي شد اما از سال 1386 باز  از اين تيم کناره گيري کرد; در همين حال وي اخيرا وارد عرصه مربي گري حرفه اي واليبال شد.
وي در کنار بازيگري، در عرصه آگهي هاي تبليغاتي نيز مدتي فعال بود.
در مورد سابقه اين بازيگر محبوب در سينما مي توان به فيلم هاي دو خواهر (کارگردان: محمد بانکي  1387)، مثل آن شب (کارگردان: شهرام ميراب  1387) (فيلم کوتاه)، مجنون ليلي (کارگردان: قاسم جعفري  1386)، توفيق اجباري (کارگردان: محمدحسين لطيفي  1386)، کلاغ پر (کارگردان: شهرام شاه حسيني  1386)، تله (کارگردان: سيروس الوند  1384)، آتش بس (کارگردان: تهمينه ميلاني  1384)، گل يخ (کارگردان: کيومرث پور احمد  1383)، بوتيک (کارگردان: حميد نعمت الهي  1382)، کما (کارگردان: آرش معيريان  1382)، شام آخر (کارگردان: فريدون جيراني  1380)، سام و نرگس (کارگردان: ايرج قادري  1380) اشاره کرد.


نسخه چاپي ارسال به دوستان