نسخه شماره 1959 - 1387/09/13 -

 در آخرين نشست خبري جشنواره ي موسيقي فجر مطرح شد:
 پيش فروش پنجاه درصد بليت هاي جشنواره موسيقي فجر 

دبير اجرايي بيست وچهارمين جشنواره بين المللي موسيقي فجر اعلام کرد: داوران بخش هاي گوناگون جشنواره مشخص شده اند، اما اين داوران 24 ساعت قبل از شروع جشنواره معرفي مي شوند.
به گزارش خبرنگار مردم سالا ري، بابک رضايي که صبح ديروز 12 آذرماه در آخرين نشست خبري جشنواره موسيقي يک هفته پيش از آغاز آن سخن مي گفت با بيان اين مطلب ادامه داد: البته معرفي داوران به عهده دبير جشنواره کامبيز روشن روان است، اما براساس تصميمات انجام شده قرار شد داوران تا پيش از 24 ساعت به شروع جشنواره معرفي نشوند.
او سپس با ارايه توضيحاتي درباره بخش هاي گوناگون جشنواره از نبود سالن استاندارد و آکوستيک براي اجراي برنامه هاي موسيقي اظهار تاسف کرد و ادامه داد: با وجود اين مشکلات تلاش کرده ايم تا فاصله ي سالن ها را به حداقل ممکن تا سالن هاي استاندارد موسيقي برسانيم و اين گونه است که براي تمام سالن ها با مشورت کارشناسان صوتي و افراد صاحب نظر، صدابرار و امکانات صوتي در نظر گرفته ايم.
او در حالي از بازسازي تالار «رودکي» هم زمان با جشنواره خبر داد که اعلام کرد: اين تالار تنها تالار استاندارد اجراي موسيقي است که پس از 40 سال بازسازي و نوسازي مي شود.
رضايي درباره حضور گروه هاي گوناگون در جشنواره توضيحاتي ارايه کرد و يادآور شد: در بخش موسيقي پاپ حضور هنرمنداني همچون محسن يگانه، حميد حامي، علي لهراسبي و احسان خواجه اميري قطعي شده است، البته احسان خواجه اميري از آن جا که خيلي دير قطعيت حضورش را اعلام کرد نام او در جدول عنوان نشده و به آرم جشنواره مزين شده است.
به گفته او احسان خواجه اميري شنبه 23 آذرماه در تالار بزرگ وزارت کشور به اجراي برنامه مي پردازد.
رضايي درباره برگزاري مراسم افتتاحيه در اين دوره از جشنواره توضيح داد: معمولا جشنواره ها افتتاحيه رسمي ندارند، چراکه برنامه رسمي موضوع را لوث مي کند. البته مراسم پاياني براي معرفي برگزيدگان، تجليل از چهره ها و ارايه گزارش جشنواره برگزار مي شود.
او سپس به برگزاري برنامه ويژه  سي امين سال پيروزي انقلاب اسلامي به عنوان يکي از برنامه هاي اين دوره از جشنواره اشاره کرد و بيان داشت: اين برنامه ساعت 17و30 دقيقه روز جمعه 23 آذرماه و به صورت دعوتي با حضور مسوولان و هنرمندان در تالار وحدت برگزار مي شود.


نسخه چاپي ارسال به دوستان