نسخه شماره 3215 - 1392/03/22 -

 در بيانيه شماره 4 جبهه اصلاح‌طلبان ايران تاکيد شد:
 اصلاحات را با دکتر حسن روحاني ادامه خواهيم داد 

 جبهه اصلاح‌طلبان ايران با صدور بيانيه شماره 4 ضمن تشکر از دکتر محمدرضا عارف به خاطر کناره‌گيري از نامزدي انتخابات و دعوت از مردم براي خلق حماسه سياسي و مشارکت حداکثري، حمايت قاطع خويش را از دکتر حسن روحاني براي يازدهمين دوره انتخابات رياست‌جمهوري اعلام کرد.

متن بيانيه به شرح زير مي‌باشد:

ملت سرافراز ايران

جبهه اصلاح‌طلبان ايران (شامل 18 حزب اصلاح‌طلب) همواره بر اين باور بوده است که هيچگاه قهر يا صندوق‌هاي راي چاره کار نيست و لذا همواره درصدد تحقق مشارکت گسترده و ايجاد اجماع بين عناصر معتدل و اصلاح‌طلب درون نظام بوده‌ايم و به همين خاطر ماجراي ائتلاف اصلاح‌طلبان را در همايش سراسري طرح تبيين «مناسک» مجمع نخبگان اصلاح‌طلب سراسر کشور به صورت فعال پيگيري نموديم. هماهنگونه که در بيانيه شماره 3 گفته شد اينک در شرايطي هستيم که آقاي سيدمحمد خاتمي از ثبت‌نام خودداري نمود و متاسفانه نامزد حداکثري (آقاي هاشمي رفسنجاني) و نامزد اختصاصي اين جبهه هم صلاحيتشان احراز نشد، پس چاره‌اي نيست که براي اعلام حمايت اين جبهه از نامزد خاص حتما بايد بين آقايان عارف و روحاني اجماع صورت مي‌گرفت‌.

 اينک در شرايطي که جناب آقاي دکتر محمدرضا عارف معاون اول دولت اصلاحات از عرصه انتخابات کناره‌گيري نمودند سه نکته را گوشزد مي‌نمائيم.

اولا: از شخصيت برجسته و فرهيخته و اخلاق‌مدار دکتر محمدرضا عارف تقدير و تشکر نموده و اعلام مي‌کنيم که روش و منش ايشان به خوبي نمايانگر يک سياستمدار اصلاح‌طلب بوده و با اين اقدام مطمئن هستيم که ديگر هيچ بهانه‌اي براي تکرار حادثه تلخ 84 نيست.

ثانيا: ما بر اين باوريم که جناب حجت‌الاسلام والمسلمين دکتر حسن روحاني نماينده رهبري در شوراي عالي امنيت ملي و عضو مجلس خبرگان و عضو مجمع تشخيص مصلحت و مرد روزهاي سخت انقلاب قطعا مي‌تواند وضعيت کنوني امور جاري کشور را دچار تغيير نمايد و مسير کشور را به سمت آرامش و اعتدال و اصلاح امور و تحقق مطالبات مردمي و منافع ملي و اجراي دقيق تمامي اصول قانون اساسي سوق دهد. آري ما بر اين باوريم که با دکتر حسن روحاني مي‌توانيم راه اصلاحات را تداوم بخشيم.

ثالثا: ما بر اين باوريم که برخي عناصر افراطي مشارکت گسترده مردم را هدف گرفته‌اند. لذا مردم مي‌توانند با خلق حماسه سياسي و حضور گسترده برنامه‌هاي آنان را خنثي نموده و اهداف والا و منويات مردم نجيب ايران را که هشت سال با بي‌تدبيري و مديريت نامطلوب مدعيان اصولگرايي با فقر و تورم و تحريم‌هاي خارجي دست‌و‌پنجه نرم مي‌کنند به منصه ظهور برسانند.


نسخه چاپي ارسال به دوستان