نسخه شماره 3157 - 1391/12/24 -

 در اختتاميه جشنواره فيلم شمسه اعلام شد؛
 سال 92 سومين سال برگزاري جشنواره شمسه در 372 محله پايتخت 

 معاون اجتماعي و فرهنگي شهرداري تهران در مراسم اختتاميه جشنواره فيلم شمسه گفت: « سال 92 سومين جشنواره شمسه در محله‌هاي تهران کليد مي‌خورد و تمام تلاشمان مي‌کنيم که سال به سال بر وسعت و کيفيت اجراي آن افزوده شود. »

اختتاميه جشنواره فيلم شمسه با حضور ايازي معاون اجتماعي و فرهنگي شهرداري تهران، مرادي شهردار منطقه و رييس دبيرخانه فيلم شمسه همچنين تعداد زيادي از هنرمندان و بازيگران سينما، تئاتر و تلويزيون و برگزيدگان و شرکت کنندگان در اين جشنواره در تالار ايوان شمس برگزار شد. مرادي شهردار منطقه 22 در ابتداي اين مراسم با حضور در جايگاه سخنران با
يادآوري اينکه شمسه در معماري ايراني اسلامي به معناي خورشيد 8 گوشه بوده اما در بحث جشنواره، با رويکرد شهروند، محله، سرمايه اجتماعي و هويت شکل گرفته است، گفت: « اگر چه در مديريت شهري اخير و طبق تدابير ارزشمند دکتر قاليباف شهردار تهران، قبل از عمر 2 ساله اين جشنواره نيز فعاليت‌هاي اجتماعي و فرهنگي در سراهاي محله‌هاي مناطق به صورت مستقل شکل گرفته بود اما به منظور يکسان‌سازي فعاليت‌هاي اجتماعي و فرهنگي‌، هويت بخشي به محله‌ها و سيماي بصري شهر تهران همچنين ايجاد حس تعلق در محله‌ها‌، اين فعاليت‌ها با برگزاري جشنواره‌هاي متعدد‌، داراي وحدت رويه قابل توجهي شد و جشنواره شمسه نيز بر اساس اصل آگاهي، اعتماد، ارتباط و مشارکت و حضور شما عزيزان شکل گرفت.» وي در ادامه صحبت‌هاي خود افزود: « دبيرخانه شمسه جدا از بحث رقابت هنري در گوشه و کنار شهر تهران، در اصل براي شناسايي دقيق معضلات اجتماعي و فرهنگي از سوي شما و با حضور شما، شناسايي پتانسيل و ظرفيت محله‌ها و نخبگان و هنرمندان ساکن محله‌ها، فعاليت خود را در طول يک سال گذشته بر اساس دستور‌العمل‌هاي ابلاغي ادامه داد و آنچه اکنون به عنوان موفقيت اين دبيرخانه شاهد آن هستيم، نتيجه مشارکت شماست.» ايازي معاون اجتماعي و فرهنگي شهرداري تهران نيز در بخشي از مراسم اختتاميه که با اجراي موسيقي زنده، پخش تعدادي از فيلم‌هاي منتخب جشنواره و اهداي جايزه به هنرمندان حاضر و برگزيدگان جشنواره فيلم شمسه همراه بود، ضمن تشکر از شهرداري منطقه 22 بعنوان دبيرخانه فيلم شمسه و هنرمندان شرکت کننده در جشنواره گفت: « شمسه متعلق به مردم مناطق شهر تهران است. حدود 970 اثر براي جشنواره فيلم شمسه ارسال شده و اين نشان دهنده علاقه مردم به محله‌هايشان است. ما در شهرداري به دنبال اين هستيم که در اقصي نقاط کلانشهر تهران برنامه‌هاي متنوع فرهنگي هنري داشته باشيم که متناسب با سليقه همه هنرمندان همچنين شهروندان باشد. فعاليت در زمينه فيلم، عکس، موسيقي، کاريکاتور، گرافيک، قرآن، نهج‌البلاغه و ... از جمله موضوعاتي است که در قالب جشنواره شمسه در تهران صورت مي‌گيرد و خوشبختانه با استقبال زيادي از سوي شهروندان مواجه بوده است. »وي با اعلام اينکه سال 92 سومين برگزاري جشنواره شمسه در مناطق و محله‌هاي تهران خواهد بود، خاطرنشان کرد: « اين بسيار مهم است که ما بتوانيم با استفاده از اين جشنواره‌ها، هم هويت محله‌اي ايجاد کنيم و هم براي گذران اوقات فراغت فرزندانمان برنامه داشته باشيم.»


نسخه چاپي ارسال به دوستان