نسخه شماره 2980 - 1391/05/15 -

 شرايط خريد مسکن مهر ويژه تهران اعلام شد 

 مدير کل مسکن و شهرسازي استان تهران با تشريح شرايط عمومي ثبت نام مسکن ويژه در منطقه تهرانسر، گفت: ساخت مسکن ويژه در منطقه تهرانسر آغاز شده و تا خرداماه سال آينده اين واحد‌ها آماده و به متقاضيان واگذار مي‌شود.

تقي رضايي در گفت‌و‌گو با ايلنا با بيان اينکه ثبت نام اين واحد‌ها بعد از عيد فطر آغاز مي‌شود، درباره چگونگي دريافت هزينه ساخت و زمين، مسکن ويژه در منطقه تهرانسر تصريح کرد: قطعا اگر شخصي در تهران بخواهد صاحب خانه شود بايد هزينه‌هاي آن را پرداخته و مبلغي را به عنوان پيش پرداخت بپردازد.

به عنوان مثال اگر قيمت ساخت يک واحد 70 ميليون تومان باشد، هزينه آن در طول مدت ساخت و طي يکسال در 3 الي 4 اقساط از متقاضي دريافت مي‌شود و هزينه زمين نيز بعد از قيمت‌گذاري توسط کار‌شناس رسمي دادگستري ماهانه حدود يک ميليون تومان و تا حداکثر 13 سال از متقاضيان دريافت مي‌شود.

مدير کل مسکن و شهرسازي استان تهران درباره شرايط عمومي ثبت نام مسکن ويژه تهران با اشاره به اينکه فقط متاهلين يا سرپرستان خانوار مي‌توانند براي مسکن ويژه ثبت نام کنند، افزود: متقاضيان مسکن ويژه و افراد تحت تکفل آن‌ها، نبايد از 22 بهمن سال 1357 تا کنون از تسهيلات دولتي استفاده کرده باشند.

وي اضافه کرد: همچنين متقاضيان و افراد تحت تکفل آن‌ها بايد از تاريخ اول فروردين 84 تاکنون فاقد مالکيت مسکن باشند و بايد حداقل به مدت پنج سال سابقه سکونت در تهران را داشته باشند.

رضايي با بيان اينکه مسکن ويژه به عنوان سياست‌هاي مکمل ساخت مسکن در کلانشهر‌ها در سال پاياني دولت دهم در دستور کار قرار گرفت و در اين راستا به دنبال مکان‌يابي براي ساخت اين واحد‌ها بوديم که طرح‌هاي آن آماده و پيمانکاران انتخاب شدند، گفت: ساخت اين واحد‌ها در منطقه تهرانسر آغاز شده که تلاش مي‌کنيم طي يک الي دو هفته آينده شرايط آن را اعلام کنيم. ثبت نام اين واحد‌ها بعد از عيد فطر آغاز شود.

مدير کل مسکن و شهرسازي استان تهران ادامه داد: در صورتي که متقاضي براي مسکن ويژه تهرانسر زياد باشد، ثبت نام اين واحد‌ها امتياز بندي مي‌شود . وي درباره نحوه ثبت نام مسکن ويژه در منطقه تهرانسر گفت: ثبت نام اين واحد‌ها از طريق پايگاه اينترنتي که در آينده اعلام مي‌شود صورت مي‌گيرد و نيازي به مراجعه حضوري مردم براي ثبت نام نيست.

رضايي در بخش ديگري از اظهارتش درباره آخرين وضعيت ساخت مسکن ويژه در مناطق 22چيتگر و حکيميه گفت: پروژه‌هاي بعدي ساخت مسکن در مناطق چيتگر و حکيميه مکان‌يابي شده است. وي ادامه داد: در منطقه 22 چيگتر 52 هکتار براي ساخت مسکن ويژه در نظر گرفته شده که قرار است اين ميزان به 200 هکتار افزايش يابد تا ساخت مسکن در اين منطقه آغاز شود.

مدير کل مسکن و شهرسازي استان تهران با بيان اينکه بعد از تهرانسر، مسکن ويژه در منطقه چيتگر ساخته مي‌شود، گفت: به محض اينکه ساخت مسکن ويژه در منطقه 22 به مرحله فونداسيون برسد، شرايط را اعلام مي‌کنيم .

رضايي در پايان با اشاره به اينکه ساخت مسکن ويژه در منطقه حکيميه نيز مکان‌يابي شده است، خاطرنشان کرد: زمين‌هاي اين منطقه مشکل معارض دارند و در حال برطرف کردن اين مشکل هستيم.

به گزارش ايلنا، گرچه متراژ واحدهاي مسکن ويژه در منطقه تهرانسر هنوز اعلام نشده اما بر اساس شواهد، قيمت تمام شده ساخت اين واحد‌ها حدودا بيش از 50 ميليون تومان در نظر گرفته شده؛ البته هنوز قيمت رسمي ساخت و زمين از سوي وزارت راه و شهرسازي اعلام نشده و قرار است تا عيد فطر شرايط ثبت نام مسکن ويژه در منطقه تهرانسر اعلام شود.


نسخه چاپي ارسال به دوستان