نسخه شماره 2944 - 1391/04/03 -

 امام جمعه موقت تهران با اشاره به گراني‌ها:
 بهشتي شدن صبر و جهاد مي‌خواهد 

 خطيب نماز جمعه تهران گفت: دنيا اگر براي صلح جهاني احساس خطر مي‌كند بايد بداند خطر صلح جهاني، رژيم صهيونيستي است.

به گزارش ايسنا آيت‌الله سيداحمد خاتمي در خطبه‌هاي اين هفته‌ نماز جمعه تهران با مورد توجه قرار دادن مذاكرات هسته‌اي ايران و 1+5 اظهار كرد: هيات مذاكره‌كننده‌ ايراني سه راهبرد در اين مذاكرات داشته است؛ اولي اقتدار ايران اسلامي، پس از آن برخورد منطقي و در نهايت ابتكار عمل بود كه انصافا اين هيات در اين عرصه شان نمايندگي از ايران را حفظ كرده است.

وي افزود: گروه 1+5 دو راه پيش رو دارد؛ راهي كه مي‌خواهد اين مذاكرات به ثمر برسد و مذاكره براي مذاكره نباشد. بايد دانست اين راه تنها و تنها با اعتراف به حقوق حقه ملت بزرگ ايران مي‌گذرد. راه دوم كه پيش روي 1+5 است و به نظر مي‌رسد اين راه را كم و بيش دنبال مي‌كند راهبرد گفت‌وگو و تهديد است. خطيب موقت نماز جمعه اظهار كرد: به صراحت مي‌گويم اين‌كه ما به دنبال سلاح اتمي نيستيم از سر ترس نيست بلكه مبناي فقهي ما اجازه‌ استفاده از سلاح اتمي را نمي‌دهد.

خاتمي به اتفاق‌هاي رخ داده در كشور مصر اشاره و اظهار كرد: امروز در مصر دو جبهه در حال فعاليت است؛ يكي جبهه‌ اسلام‌گرايان كه توفيقات زيادي داشته و جبهه‌ دوم جبهه‌ بازماندگان رژيم استبدادي نامبارك است كه تمام تلاشش اين است كه قدم به قدم انقلاب را ناكام بگذارد.

وي به وضعيت اقتصادي كشورمان اشاره كرد و يادآور شد: قرآن منطقي دارد و آن اين است كه بهشت را به بها مي‌دهند و با شعار كسي بهشتي نمي‌شود. بهشتي شدن صبر و جهاد مي‌خواهد. زندگي در پناه اسلام و عزتمندانه با استقلال و حريت، كه چنين بهشتي بدون تحمل سختي‌ها به دست نمي‌آيد. خاتمي با بيان اين‌كه «مساله‌ فشارهاي اقتصادي پيشه هميشه دشمنان اسلام بوده است» خاطرنشان كرد: اما ملت ايران نشان داده كه خسته نمي‌شود بلكه دشمن را نيز خسته مي‌كند. البته مسوولان محترم هم بايد تلاش شبانه‌روزي داشته باشند تا فشارهاي گراني كم شود. خاتمي ادامه داد: قوه قضاييه پرونده‌هاي مهم و كليدي را در دست رسيدگي دارد و ان‌شاءالله منجر به حكم مناسب شود. شما در مسير تحقق و اجراي عدالت، استقامت و به وظيفه‌تان عمل كنيد و از ملامت‌ها نهراسيد و از انتقادهاي نابجا هم ملول و افسرده نشويد.


نسخه چاپي ارسال به دوستان