نسخه شماره 2920 - 1391/03/01 -

 واکنش سپاه پاسداران به سخنان علي مطهري:
 سپاه در انتخابات دخالتي نداشت 

 گروه سياسي: نطق ديروز علي مطهري نماينده تهران در مجلس شوراي اسلامي، واکنش سپاه پاسداران را در پي داشت.

علي مطهري با انتقاد از دخالت سپاه پاسداران در بسياري از حوزه‌هاي انتخابيه، آن را از نقاط ضعف سپاه دانست و گفت: دخالت سپاه پاسداران در بسياري از حوزه‌هاي انتخابيه به منظور حمايت جدي از کانديداهاي مورد نظر اين واقعيت را تاييد مي‌کند. اما اين سخنان مطهري با واکنش مسوول روابط عمومي کل سپاه پاسداران مواجه شد.

سردار سرتيپ دوم پاسدار رمضان شريف با رد هرگونه دخالت سپاه در انتخابات اخير مجلس اظهار كرد: سپاه وامدار هيچ جريان و جبهه سياسي نيست و هرگز خود را در دايره محدود آنها تعريف نکرده و نخواهد کرد.

سخنگوي سپاه پاسداران انقلاب اسلامي با تأکيد بر اينکه “سپاه وصاياي امام راحل(ره) و منويات و تأکيدات مقام معظم رهبري در زمينه عدم دخالت نظاميان در سياست را همواره نصب‌العين خود قرار داده است”، خاطرنشان کرد: تجربه به ما آموخته است بعد از برگزاري هر انتخابات در کشور اشخاص و جريان‌هاي سياسي ادعاي دخالت سپاه را مطرح مي‌کنند و بر اين اساس در انتخابات اخير مجلس قبل از مرحله اول و نيز در آستانه مرحله دوم رسماً عدم جانبداري خود از اشخاص و جناح‌هاي سياسي را به اطلاع افکار عمومي رسانده است که مستندات آن نيز در سايت خبري رسمي سپاه (سپاه نيوز) موجود است و البته توقع آن بود که شاهد تکرار چنين ادعاهايي نباشيم.

وي افزود: اينکه هر از گاهي برخي اشخاص و جريان‌ها با طرح ادعاهاي غيرواقعي و نخ‌نما شده، فرصتي را براي ضدانقلاب و رسانه‌هاي بيگانه فراهم آوردند تا هجمه عليه سپاه را مهندسي و عملياتي کنند، اقدام ناپسندي است که علاقه‌مندان به انقلاب و نظام به آن به ديده تأمل و ترديد نگاه مي‌کنند.

مسئول روابط عمومي کل سپاه با اشاره به باز بودن راه قانون براي رسيدگي و برخورد با تخلفات انتخاباتي تصريح کرد: در کشور ما سازوکارهاي لازم براي برخورد قانوني با هر نوع تخلف انتخاباتي پيش‌بيني شده است و از کساني که مدعي دخالت سپاه در امر انتخابات هستند به قاطعيت مي‌خواهد مستندات خود را ارائه کنند. سردار شريف در پايان، از مجلس شوراي اسلامي که با هوشمندي و درايت همواره در برابر اتهامات و هجمه‌هاي رسانه‌اي دشمن، مدافع و پشتيبان سپاه پاسداران انقلاب اسلامي بوده و فرزندان ملت ايران در اين نهاد مردمي و انقلابي را مورد حمايت قرار داده است قدر شناسي كرد و گفت: بديهي است سپاه حق پيگرد حقوقي مدعيان دخالت سپاه در انتخابات را براي خود محفوظ مي‌داند.

ساير اظهارات مطهري در مجلس

علي مطهري نماينده تهران در مجلس شوراي اسلامي ديروز در نطق خود در مجلس مسائل ديگري را هم مطرح کرد.

وي در مجلس با ادعاي اينکه در اثر تشويق و ترغيب‌هاي پيدا و پنهان آقاي رئيس جمهور بدحجابي و بي‌حجابي اکنون به وضع اسفبار رسيده است، گفت: آقايان مشايي و احمدي‌نژاد دقيقا پاسخگو باشند که در مسئله پوشش آيا روش اسلام را قبول دارند که مي‌گويد هرگونه تحريک جنسي در سطح جامعه ممنوع است و اقتضائات جنسي مربوط کادر خانواده است يا روش غربي را که مي‌گويد هرگونه تحريک جنسي در سطح جامعه آزاد است و براي آنکه عقده‌هاي رواني پديد نيايد، اماکن ويژه ارضاي غريزه جنسي هم برقرار است.

مطهري ادامه داد: ما نمي‌توانيم روش بينابيني را عمل کنيم که نه اسلام است و نه غرب و به تعبير ديگر هم اسلام است و هم غرب، آقايان مشايي و احمدي‌نژاد که زيرکانه وضعيت پوشش اسلامي در جامعه را به اينجا رسانده‌اند که پوشش استاندارد شلوار و مانتوي آزاد تا زانو را تبديل به وضعيت فعلي کرده‌اند، در واقع تحريک جنسي را آزاد کرده‌اند.

نماينده تهران با بيان اينکه اين عمل موجب پديد آمدن عقده‌هاي رواني در بين جوانان شده‌ است، اضافه کرد: احمدي‌نژاد و مشايي به فکر بخش دوم کار خود يعني ارضاي جوانان از طريق تأسيس کاباره‌ها و کلوپ‌هاي شبانه نيز باشند، شايد آن زمان روحانيت و مردم متدين و حزب‌الهي که در دوره اصلاحات با يک صدم وضعيت کنوني کفن‌پوش به خيابان‌ها ‌ريختند، احساس مسئوليت کرده و اقدامي انجام دهند.

مطهري همچنين با اخطار به وزير کشور براي تعلل در اجراي قانون حجاب و عفاف يادآور شد: کوتاهي و سستي کميسيون فرهنگي مجلس قابل گذشت نيست و به وزير کشور اخطار مي‌کنيم اگر همچنان تعلل ورزد و بار ديگر اين بهانه را تکرار کند که مشايي و احمدي‌نژاد اجازه نمي‌دهند او را در مجلس نهم استيضاح مي‌کنيم و معني ندارد که وزرا بگويند تحت فشار از بالا هستيم و اين مسئله تحميل شده است و کاري از من برنمي‌آيد؛ ما وزراي منفعل و بي اراده نمي‌خواهيم.

نماينده تهران همچنين با اشاره به حضور حداکثري در انتخابات افزود: حضور مردم در نهمين دوره انتخابات مجلس شوراي اسلام نشان از رشد اجتماعي و سياسي مردم به برکت تمرين مردم‌سالاري در طول 33 سال گذشته را دارد و اين بدان معناست که ديگر نمي‌توان در پشت درهاي بسته براي مردم تصميم گرفت و فشار افکار عمومي اجازه اين گستاخي را به دوستان نادان انقلاب نمي‌دهد.

وي با اشاره به اينکه در مجلس نهم فراکسيون اصلاح‌طلبان نخواهيم داشت، اضافه کرد: در مجلس نهم فقط فراکسيون اصولگرايان خواهيم داشت که در زيرمجموعه آن را جمعيت ايثارگران که بيشترين نقش را در ايجاد تفرقه بين اصولگرايان داشتند، جبهه پايداري که به نسبت جبهه اول صداقت بيشتري داشتند و فراکسيون اصولگرايان مستقل که دم از وحدت ميان اصولگرايان مي‌زنند، تشکيل مي‌دهند. نماينده تهران با بيان اينکه وحدت همواره بايد حاکي از واقعيت خارجي باشد، اظهار داشت: وحدت مصنوعي و فرمايشي پايدار نيست و آنچه که واقعيت را تشکيل مي‌دهد، اين است که درون اصولگرايان سه بينش متمايز سياسي و اجتماعي وجود دارد که طبعا در رفتار آنها مؤثر است. مطهري افزود: در واقع اصولگرايان يک جبهه را تشکيل مي‌دهند و نمي‌توانند آن را به يک حزب تنزل دهند، چگونه مي‌توان گروهي را که اصولگرايي را تا مرز تملق و چاپلوسي پايين آورده‌اند و هرگونه انتقاد از حکومت و دفاع از حقوق مردم را ضديت با نظام تلقي مي‌کنند با گروهي که حق دفاع از حقوق زندانيان سياسي را وظيفه خود و ناشي از اصولگرايان مي‌دانند، يکي دانست.


نسخه چاپي ارسال به دوستان