نسخه شماره 2884 - 1391/01/19 -

 پذيرش حج تمتع آغاز شد 

پذيرش و ثبت‌نام دارندگان اولويت حج تمتع 91 در کاروان‌هاي منتخب سراسر کشور ازروز پنج‌شنبه آغاز شد.

به گزارش فارس، پذيرش متقاضيان داراي اولويت تشرف به حج تمتع 91 براي تمام استان‌ها به غير از تهران، قم و البرز از 17 فروردين آغاز شد و پذيرش دارندگان اولويت استان‌هاي تهران، قم و البرز از ديروز آغاز شد.
تمام دارندگان قبوض حج تمتع تا تاريخ 20 مرداد 84 و متقاضيان داراي اسناد ثبت‌نامي سال‌هاي 1360 و 1363 مشمول تشرف به حج تمتع در اين دوره هستند.
در مراحل بعدي ثبت‌نام دارندگان اسناد تا تاريخ 10 شهريور 84 به ترتيب فراخوان خواهند شد.
اسامي، نشاني و تلفن مديران منتخب کاروان‌هاي حج سال 1391 امروز و فردا از طريق نشريات محلي اعلام مي‌شود.
دارندگان اولويت‌هاي تشرف براي پذيرش و نام‌نويسي در کاروان‌ها 10 روز مهلت دارند.
دارندگان اولويت براي ثبت‌نام علاوه بر امکان مراجعه حضوري به کاروان‌هاي منتخب، در صورت تمايل مي‌توانند از ظرفيت 50 درصدي هر کاروان براي ثبت‌نام غيرحضوري نيز استفاده کنند.
اين دسته از زائران براي ثبت‌نام اينترنتي بايد با مراجعه به آدرس http://haj91.haj.ir مراحل ثبت‌نام در کاروان استان محل سکونت خود را انجام دهند.

اصل و کپي قبض وديعه‌گذاري حج تمتع، اصل شناسنامه و تصوير از تمام صفحات آن، 2 قطعه عکس 4×6، اصل و کپي کارت ملي يا شماره تاييد شده آن از جمله مدارک لازم براي نام‌نويسي زائران است.
متقاضيان پس از نام‌نويسي بايد رسيد مربوطه را از مدير کاروان دريافت و نزد خود نگهداري کنند و چنانچه نشاني و تلفن متقاضي نسبت به زمان ثبت‌نام اوليه در بانک تغيير کرده باشد بايد نشاني و شماره جديد تلفن خود را هنگام ثبت‌نام به مديرکاروان اعلام کنند.

متقاضيان واجد شرايط در صورتي که گذرنامه معتبر با تاريخ اعتبار تا 31 فروردين 92 در اختيار ندارند، نسبت تمديد يا تعويض يا دريافت گذرنامه جديد اقدام کنند.

از آنجايي که وديعه اوليه دريافت شده توسط بانک ملي به‌صورت علي الحساب بوده است بنابراين مديران کاروان‌ها هنگام ثبت‌نام متقاضي برگه واريز قطعي هزينه سفر ويژه حج تمتع سال 1391 را براي واريز هزينه مابه‌التفاوت به متقاضي تحويل خواهند داد.
افرادي که به هر دليلي تمايل دارند اسناد حج تمتع خود را به بستگان درجه يک خود شامل پدر، مادر، فرزند، خواهر، برادر و همسر واگذار کنند بايد قبل از ثبت‌نام در کاروان، ابتدا به يکي از دفاتر خدمات زيارتي مراجعه و نسبت به درج اطلاعات و طي مراحل بعدي انتقال اقدان کنند.

قيمت حج تمتع تعيين شد

کف قيمت براي حج تمتع امسال 4 ميليون و 300 هزار تومان و سقف قيمت نيز 5 ميليون و 700 هزار تومان تعيين شده است.به گزارش خبرآنلاين؛پذيرش دارندگان اولويت‌هاي حج تمتع در سراسر کشور از روز پنجشنبه و در استان‌هاي تهران، قم و البرز از ديروز آغاز ‌شد.

در سال جاري تمامي دارندگان قبوض حج تمتع تا تاريخ 20 مرداد 84 و متقاضيان داراي اسناد ثبت‌نامي سال‌هاي 1360 و 1363 داراي اولويت تشرف به حج تمتع هستند.کف قيمت براي حج تمتع امسال 4 ميليون و 300 هزار تومان و سقف قيمت نيز 5 ميليون و 700 هزار تومان مشخص و تعيين شده است.سازمان حج و زيارت همچنيناعلام کرد افرادي که در سال‌هاي 1360‌، 1363‌، 1377 و 1378 براي حج تمتع در بانک ملي ثبت‌نام کرده‌اند بايد پيش از ثبت‌نام در کاروان‌هاي انتخابي، براي تبديل سند خود به 10 ميليون ريالي اقدام کنند.

دارندگان اولويت تشرف براي ثبت‌نام علاوه بر امکان مراجعه حضوري به کاروان‌هاي منتخب، در صورت تمايل مي‌توانند از ظرفيت 50 درصدي هر کاروان براي ثبت‌نام غيرحضوري نيز استفاده کنند.


نسخه چاپي ارسال به دوستان