نسخه شماره 3364 - 1392/09/24 -

سازمان پزشکي قانوني اعلام کرد:
آمار تکان دهنده از مرگ موتورسواران


سالن پذيرايي، زن 35 ساله را بلعيد


حادثه مرگبار براي دو کارگر در قيطريه


مردم تصوير سارق شش ميليوني را شناسايي کنند


مراقب کلاهبرداران پيامکي باشيد


خبر


اخبار کوتاه


اخبار خارجي


 سازمان پزشکي قانوني اعلام کرد:
 آمار تکان دهنده از مرگ موتورسواران 

 سازمان پزشکي قانوني کشوردر گزارشي اعلام کرد: سه چهارم کشته‌هاي موتورسيکلت زير 40 سال سن دارند.

به گزارش ايسنا سازمان پزشکي قانوني در گزارشي اعلام کرد که ضربه به سر و شکستگي‌هاي متعدد علت بيش از 80 درصد مرگ‌هاي موتورسيکلت سواران است و اين در حاليست که بيش از 60 درصد کشته‌هاي موتورسيکلت سواران، زير 30 سال هستند. بر اساس بررسي‌هاي واحد آمار سازمان پزشکي قانوني کشور بخش قابل توجهي از تلفات حوادث رانندگي در هر سال، مربوط به موتورسيکلت سواران است به نحوي که مطابق آمارهاي موجود در فاصله سال‌هاي 1385 تا 1389، 30 هزار و 901 نفر موتورسيکلت سوار در حوادث رانندگي جان خود را از دست دادند که اين رقم 25.7 درصد از کل قربانيان حوادث رانندگي را در برمي‌گيرد و اين رقم بعد از قربانيان تصادفات خودروهاي سواري که 34.6 درصد تلفات را شامل مي شود، دومين جايگاه را به خود اختصاص داده است.

براساس اين گزارش، برخورد با وسايل نقليه ديگر با رقم 83.1 درصد، عمده‌ترين علت تصادفات منجر به فوت موتورسيکلت‌ها است و بيشترين علت مرگ موتورسواران، ضربه به سر با 61.2 درصد و پس از آن شکستگي‌هاي متعدد با 19.7 درصد گزارش شده است.

از سويي 42.3 درصد موتورسواران در همان محل وقوع حادثه درگذشته‌اند که تمامي اين موارد لزوم استفاده از لوازم ايمني مانند کلاه ايمني، لباس مناسب و در کنار آن احتياط بيشتر در رانندگي و حفظ سرعت مطمئنه را بيش از پيش روشن مي‌کند.

همچنين در اين گزارش آمده است که از نظر سني نيز افراد 18 تا 24 سال با 34.1 درصد موارد بيشترين کشته‌هاي تصادفات موتورسيکلت را به خود اختصاص داده‌اند و تأسف بارتر آنکه 60.4 درصد کشته‌ها افراد زير 30 سالند؛ بنابراين اگر 15.4 درصد کشته‌هاي 30 تا 39 ساله را هم به آن اضافه کنيم، به اين نتيجه مي‌رسيم که سه چهارم کشته‌هاي موتورسيکلت زير 40 سال سن دارند.

بر اساس اين گزارش در اين مدت، 95.2 درصد کشته‌هاي تصادفات موتورسيکلت سواران مرد و 4.8 درصد آنان زن بوده‌اند، اين در حالي است که 78.8 درصد اين افراد راننده موتور و 20.3 درصد افراد راکبان ترک موتورسيکلت بوده‌اند و البته وضعيت هشت دهم درصد افراد نيز نامعلوم گزارش شده‌است. بيشترين تصادفات منجر به مرگ موتورسواران در فصل تابستان و در ماه‌هاي شهريور با 11.7 درصد، مرداد با 11.1 درصد و تيرماه با 11 درصد و کمترين آن مربوط به فصل زمستان با 14.6 درصد (در کل سه ماهه زمستان) بوده‌است. نکته قابل توجه آنکه بيشترين کشته‌ها در ماه‌هاي فصل زمستان در استان‌هاي گرمسيري مانند سيستان و بلوچستان (22.4 درصد)، هرمزگان (21.8 درصد) و خوزستان (19.9 درصد) ثبت شده‌ است.

همچنين در اين گزارش در مورد ميزان وضعيت شغلي و تحصيلي متوفيان آمده است که از جهت تحصيلات نيز در ميان کشته‌هاي 18 سال و بالاتر، 28.9 درصد افراد متوفي داراي تحصيلات راهنمايي، 27.4 درصد با تحصيلات ابتدايي، 17.5 درصد با تحصيلات دبيرستان و 17 درصد بي‌سواد بوده‌اند که بيشترين آن‌ها داراي شغل آزاد (33.4 درصد) و يا کارگر (25.1 درصد) بوده‌اند.

براساس گزارش پزشکي قانوني؛ هرچند به موتور به عنوان وسيله‌اي نه چندان ايمن و به ديده وسيله نقليه درون شهري نگريسته مي‌شود اما جالب است بدانيم 46.7 درصد کشته‌هاي موتورسيکلت‌ها مربوط به راه‌هاي برون شهري و 38.8 درصد آن‌ها مربوط به معابر درون شهري بوده است. جاده‌هاي خاکي و روستايي با 13.7 درصد در رده بعدي قرار دارند و وضعيت هشت دهم درصد موارد نيز نامشخص گزارش شده است. اما در ميان استان‌هايي که بيشترين کشته‌هاي برون شهري را داشته‌اند گيلان، قزوين، اردبيل و کرمانشاه در صدر جدول و آذربايجان شرقي، تهران و يزد در انتهاي جدول قرار دارند. اين در حالي است که يزد، تهران و اصفهان بيشترين کشته‌هاي درون شهري و سيستان و بلوچستان، اردبيل و قزوين کمترين کشته‌هاي درون شهري را داشته‌اند.

اما نکته جالب توجه در اين گزارش اين است که در بررسي‌هاي به عمل آمده در سال 1390 و 1391 مشخص شد که اين الگوها در آمار تلفات حوادث موتورسيکلت‌ها تقريباً ثابت مانده است، به طوري که قربانيان تصادف موتورسيکلت در سال 1390، 24 و در سال 1391، 23 درصد کل کشته‌هاي تصادفات را به خود اختصاص داده اند. عمده ترين علت مرگ در آن‌ها همچنان ضربه به سر با 60.6 درصد در سال 1390 و 61.8 درصد در سال 1391 بوده و غلبه سني افراد 24 - 18 ساله با 32.1 در صد در سال 1390 و 32.1 درصد در سال 1391 همچنان حفظ شده است. وقوع تصادفات منجر به فوت نيز در راه‌هاي برون‌شهري با 44.8 درصد موارد در سال 1390 و 45.8 درصد موارد در سال 1391 همچنان از موارد درون شهري ( با 40.1 و 38.8 درصد در سال 1390 و 1391) پيشي گرفته است.

در ادامه اين گزارش آمده است که در مجموع به نظر مي‌رسد با توجه به ايمني پايين اين وسيله نقليه و به تبع آن درصد بالاي کشته‌هاي ناشي از تصادفات موتورسيکلت‌ها و تعداد قابل توجه مجروحان، مصدومان و معلولان اين نوع تصادفات که طبق آمار، بيشترين آن‌ها از افراد نوجوان و جوان کشور هستند، توجه جدي دستگاه‌هاي تصميم گيرنده و نظارتي به اتخاذ تصميمات مناسب از يک سو و هموطنان استفاده کننده از اين وسيله نقليه به نکات و توصيه‌هاي ايمني از سوي ديگر کاملاً ضروري به نظر مي‌رسد.


 سالن پذيرايي، زن 35 ساله را بلعيد 

 صبح ديروز سالن پذيرايي يک منزل مسکوني در خيابان ستارخان به عمق 16 متر ريزش کرد.

سيد جلال ملکي، سخنگوي سازمان آتش‌نشاني و خدمات ايمني شهرداري تهران در گفت‌وگو با ايسنا، در اين باره گفت: در ساعت 9:42 صبح ديروز وقوع يک مورد حادثه ريزش کف ساختمان و سقوط در چاه به سامانه 125 اطلاع داده شد و به دنبال آن عوامل ايستگاه 77 و نجات سه به محل حادثه که يک ساختمان دو طبقه مسکوني به آدرس خيابان ستارخان، خيابان حبيب‌اللهي بود، اعزام شدند.

وي افزود: پس از حضور آتش‌نشانان در محل مشخص شد که زني حدودا 35 ساله در حالي که در سالن پذيرايي خانه‌اش بوده، ناگهان به علت ريزش کف سالن به عمق 16 متري چاه فاضلاب سقوط کرده است. سخنگوي سازمان آتش‌نشاني و خدمات ايمني شهرداري تهران با بيان اينکه حفره ايجاد شده در سالن پذيرايي اين ساختمان حدود 10 متر قطر و 16 متر ارتفاع داشت، افزود: همچنين در کف اين چاه حدود يک متر آب انباشت شده بود.

ملکي با بيان اينکه آتش‌نشانان با تجهيزات مخصوص، اين زن را از عمق 16 متري چاه خارج کرده و به عوامل اورژانس تحويل دادند، گفت: تکنيسين‌هاي اورژانس وي را در حالي که دچار آسيب‌ديدگي شده بود، به مراکز درماني منتقل کردند.


 حادثه مرگبار براي دو کارگر در قيطريه 

 سخنگوي سازمان آتش‌نشاني و خدمات ايمني شهرداري تهران از مرگ خاموش يک کارگر ساختماني در قيطريه خبر داد.

سيد جلال ملکي در گفت‌وگو با ايسنا، در اين باره گفت: با اعلام يک مورد حادثه گازگرفتگي در ساعت 8:18 صبح ديروز به سامانه 125، ستاد فرماندهي آتش‌نشانان را به محل حادثه واقع در بلوار اندرزگو خيابان سليمي اعزام کرد. وي افزود: پس از حضور آتش‌نشانان در محل که يک ساختمان شش طبقه در حال ساخت بود، مشاهده شد در طبقه دوم اين ساختمان يک اتاقک کارگري قرار گرفته که دو کارگر با جسمي بي‌جان در آن قرار دارند. سخنگوي سازمان آتش‌نشاني و خدمات ايمني شهرداري تهران با بيان اينکه آتش‌نشانان اين دو کارگر افغان را از داخل اتاقک خارج کرده و به عوامل اورژانس مستقر در محل تحويل دادند، گفت: تکنيسين‌هاي اورژانس پس از بررسي علائم حياتي، مرگ يکي از کارگران را به دليل استنشاق گاز سمي مونوکسيد کربن تاييد کرده و کارگر ديگر را براي درمان به مراکز درماني انتقال دادند. ملکي با بيان اينکه هر دو کارگر افغاني بوده و حدود 25 سال سن داشتند، اظهار کرد: استفاده از اجاق خوراک‌پزي به عنوان وسيله گرمايشي و بسته بودن تمامي منافذ ورود و خروج هوا، علت وقوع اين حادثه بوده است.


 مردم تصوير سارق شش ميليوني را شناسايي کنند 

 گروه حوادث: ماموران پليس آگاهي تهران بزرگ از مردم درخواست کردند که تصوير سارق شش ميليون توماني را شناسايي کنند.در آبان ماه سال جاري فردي با مراجعه به کلانتري 190 شمس آباد به مأموران اعلام کرد که کيف حاوي مبلغ 6 ميليون تومان وجه نقدش بهمراه مدارک شناسايي و همچنين عابر بانک حاوي رمز کارت به سرقت رفته است. با تشکيل پرونده مقدماتي با موضوع «سرقت» و به دستور شعبه دوم دادياري دادسراي ناحيه 31 تهران، پرونده جهت انجام تحقيقات تکميلي در اختيار پايگاه چهارم پليس آگاهي تهران بزرگ قرار گرفت.

در ادامه رسيدگي به پرونده و با توجه به اظهارات مالباخته ، کارآگاهان به بررسي تراکنش مالي حساب عابربانک مالباخته پرداخته و اطلاع پيدا کردند که سارق در همان دقايق اوليه پس از سرقت اقدام به برداشت وجه نقد از حساب مالباخته کرده است ؛ بلافاصله تصاوير دوربين‌هاي مداربسته بانکي مورد بررسي قرار گرفت و برابر اظهارات مالباخته ، تصوير سارق مورد شناسايي قرار گرفت. سرهنگ کارآگاه رضا مؤذن، رئيس پايگاه چهارم پليس آگاهي تهران بزرگ، با اعلام اين خبر گفت: «در ادامه رسيدگي به اين پرونده و جهت شناسايي هويت و دستگيري متهم، دستور انتشار تصوير سارق از سوي مقام محترم قضايي صادر شده؛ لذا از کليه شهروندان محترم که موفق به شناسايي تصوير متهم تحت تعقيب پايگاه چهارم پليس آگاهي شدند درخواست مي‌شود تا هرگونه اطلاعات در خصوص هويت ، مخفيگاه و يا محل‌هاي تردد متهم را از طريق شماره تماس‌هاي 21866348 در اختيار کارآگاهان پايگاه چهارم پليس آگاهي تهران بزرگ قرار دهند».


 مراقب کلاهبرداران پيامکي باشيد 

 فرمانده انتظامي استان ايلام نسبت به کلاهبرداري‌هاي پيامکي هشدار داد.

سردار علي دولتي در گفت‌وگو با فارس در ايلام اظهار داشت: اخيرا کلاهبرداران با ارسال پيامک به شهروندان مبني بر اينکه برنده کارت هديه شده‌اند از آنها درخواست واريز مبلغي به شماره حساب مورد نظر خود جهت هزينه ارسال کارت هديه مي‌کنند.

فرمانده انتظامي استان ايلام خاطرنشان کرد: اين افراد سودجو بدين طريق در صورت عدم دقت شهروندان در يک بازه زماني کوتاه مبالغ زيادي را از شهروندان کلاهبرداري مي‌کنند.

اين مسئول با تاکيد براينکه شهروندان نبايد به اينگونه پيامک‌ها و تماس‌ها اعتنا کنند، اضافه کرد: شهروندان ضمن حفظ هوشياري لازم از ارسال هرگونه اطلاعات شماره حساب و واريز وجه به حساب ارسال کننده پيام خودداري و در اولين فرصت مراتب را به پليس فتا اعلام کنند.

فرماندهي انتظامي استان ايلام گفت: پليس فتا و پليس آگاهي با اينگونه افراد که اقدام به کلاهبرداري از شهروندان مي‌کنند، برخورد خواهد کرد.

وي از شهروندان خواست براي اخذ مشاوره‌هاي تخصصي و رفع هرگونه ابهام در پيشگيري از وقوع جرايم نوظهور روزانه از سايت پليس فتا به آدرس اينترنتي http://www.cyberpolice.ir بازديد و از مطالب اين سايت بهره‌مند شده و دانش فني خود را در پيشگيري از جرايم سايبري افزايش دهند.


 خبر 

 آخرين وضعيت پرونده «فرزانه مرادي» از زبان وکيل‌مدافع‌اش

وکيل‌مدافع فرزانه مرادي گفت: ظاهرا رييس دستگاه قضايي با درخواست ما براي به تعويق افتادن اجراي حکم موکل موافقت کرده و قرار شد مهلت مناسبي در اين خصوص به ما داده شود.

عبدالصمد خرمشاهي در گفت‌وگو با ايسنا، اظهار کرد: چندي پيش نامه‌اي خطاب به رييس قوه قضائيه نوشتم تا در صورت امکان اجراي حکم موکلم که به اتهام همسرکشي محکوم به قصاص نفس شده بود، به تعويق بيفتد و در اين راستا مهلت 10 روزه‌اي به ما داده شد.

وي ادامه داد: در مورد نامه‌اي که به رييس دستگاه قضايي نوشتم ظاهرا دستور بررسي داده شده و قرار شد که مهلت مناسبي به ما بدهند تا در اين مهلت بتوانيم رضايت از شکات را به سرانجام برسانيم.

وکيل‌مدافع فرزانه مرادي خاطرنشان کرد: خوشبختانه با توجه به اتمام مهلت 10 روزه‌اي که به ما داده شد، هنوز اجازه اجراي حکم از سوي رييس قوه قضائيه داده نشده است.

خرمشاهي در مورد خانواده همسر فرزانه مرادي نيز گفت: پدرشوهر وي تا کنون براي رضايت مقاومت کرده است، اما اين احتمال وجود دارد که رضايت دهند. اين وکيل دادگستري بيان کرد: ظواهر قضيه نشان مي‌دهد که رئيس دستگاه قضا نسبت به اعطاي مهلت، نظر مساعدي دارند.

وي يادآور شد که جمعي از هنرمندان در خصوص اين پرونده اعلام حمايت کرده‌اند.

بر اساس اين گزارش، فرزانه مرادي در سال 86 اقدام به قتل همسرش کرده بود که دادگاه وي را به قصاص نفس محکوم کرد.

بارندگي تهران موجب تصادف 5 خودرو شد

معاون آموزش و فرهنگ ترافيک پليس راهور تهران بزرگ از برخورد پنج دستگاه وسيله نقليه در شمال به جنوب بزرگراه امام علي (ع) خبر داد.

سرهنگ عين‌الله جهاني در گفت‌وگو با ايسنا، در تشريح تصادف خسارتي پنج دستگاه خودروي سواري در شمال به جنوب بزرگراه امام علي (ع)،‌ گفت: در ساعت 11 صبح روز جمعه پنج دستگاه خودروي سواري اعم از دو دستگاه هيوندا، پرايد، رنو و پژو به صورت پشت سر هم در بزرگراه
امام علي (ع) با يکديگر تصادف کردند. وي با بيان اينکه اين تصادف خسارتي باعث ايجاد ترافيک مقطعي تا پل شهيد بابايي شده بود، گفت: عدم توجه به جلو و عدم رعايت فاصله طولي نسبت به خودروي جلو، علت اين حادثه تعيين شده است.

برخورد مرگبار 206 با عابر پياده در آزادگان

رييس مرکز فرماندهي و کنترل ترافيک پليس راهور تهران بزرگ از مرگ عابر پياده بر اثر برخورد پژو 206 در اتوبان آزادگان خبر داد.

سرگرد احمد شيراني در گفت‌وگو با ايسنا، در تشريح جزئيات خبر برخورد يک دستگاه سواري پژو 206 با عابر پياده در بزرگراه آزادگان، گفت: در ساعت 19:30 جمعه يک دستگاه خودروي سواري پژو 206 در مسير غرب به شرق بزرگراه آزادگان بعد از پل اتوبان ساوه با يک عابر پياده برخورد که متاسفانه در اين حادثه عابر حدودا 35 ساله جان خود را از دست مي‌دهد.

وي با بيان اينکه توجه به جلو در حين رانندگي براي مشاهده به موقع خطر و اتخاذ عکس‌العمل مناسب از سوي راننده بسيار حائز اهميت است، گفت: کارشناسان پليس راننده سواري پژو 206 را به علت عدم توجه به جلو به ميزان 50 درصد و عابر پياده را به علت عبور از محل‌هاي غيرمجاز به ميزان 50 درصد مقصر شناخته‌اند.

رييس مرکز فرماندهي و کنترل ترافيک پليس راهور تهران بزرگ در پايان يادآور شد: عابران پياده موظفند از پل‌هاي هوايي که هزينه زيادي براي احداث آنها صرف شده، استفاده کنند.


 اخبار کوتاه 

 كشف 260 كيلوگرم مواد مخدر مرفين در استان البرز

فرمانده انتظامي استان البرز از کشف 260 کيلوگرم مرفين در شهرستان ساوجبلاغ خبر داد. به گزارش پايگاه خبري پليس ، سردار «احمد علي گودرزي» با اعلام اين خبر گفت : در پي دريافت گزارش‌هايي مبني بر حمل مواد مخدر مرفين توسط يکدستگاه خودرو سواري سيلو در بزرگراه کرج – قزوين بررسي موضوع در دستور کار ماموران پليس مبارزه با مواد مخدر شهرستان ساوجبلاغ قرار گرفت . وي اظهار داشت : اکيپي از ماموران يگان امداد و پليس مبارزه با مواد مخدر ساوجبلاغ با قرار گرفتن در مسير اتوبان و پس از انجام چندين ساعت کار اطلاعاتي و مراقبتي در نهايت در لاين شمالي بزرگراه ، يكدستگاه خودروي دوو سيلو را با مشخصات مورد نظر مشاهده کردند که با سرعت به سمت تهران در حال حرکت بود . سردار گودرزي در ادامه افزود : ماموران به محض مشاهده خودرو ضمن صدور دستور ايست به تعقيب خودرو پرداختند که خودرو پس از طي مسافتي به علت سرعت زياد تعادل خود را از دست داده و با برخورد به گاردريل کنار اتوبان از حرکت ايستاد .

فرمانده انتظامي استان البرز بيان داشت : در بازرسي از خودروي مذکور تعداد 260 بسته حاوي مقدار 260 کيلوگرم مرفين که به طرز ماهرانه اي در صندوق عقب خودرو جاسازي شده بود کشف شد . سردار گودرزي در پايان اين خبر بر عزم جدي پليس استان البرز در برخورد قاطع با فروشندگان و توزيع كنندگان مواد مخدر تاكيد كرد.

دستگيري فروشنده قرص و شربت‌هاي ترامادول و متادون

ماموران پليس اطلاعات و مواد مخدر شهرستان گچساران استان کهگيلويه و بويراحمد ، موفق به دستگيري فروشنده اصلي قرص و شربت‌هاي ترامادول و متادون در محله رادک اين شهرستان شدند . به گزارش پايگاه خبري پليس ، سرهنگ «بازيان « فرمانده انتظامي شهرستان گچساران در تشريح اين خبر بيان داشت : در پي کسب اخبار و اطلاعاتي مبني بر نگهداري و خريد و فروش اقلام دارويي غير مجاز در محله رادک شهر گچساران توسط فردي به نام
«ي – د» 23 ساله ، ماموران پليس اطلاعات و امنيت عمومي و ماموران پليس مبارزه با مواد مخدر شهرستان پيگيري موضوع را در دستور کار خود قرار دادند . بازيان
افزود : در اين راستا پس از هماهنگي با مقام قضايي ، روز جمعه منزل مسکوني متهم مورد بازرسي قرار گرفت و با تيزهوشي ماموران يک هزار و 862عدد قرص و شربت‌هاي ترامادول و متادون را کشف کردند .

جزئيات گروگان‌گيري در بانک انصار شوش

فرماندار شهرستان شوش با تاييد خبر گروگان‌گيري در يکي از شعب بانک انصار، گفت: گروگان‌ها بدون هيچ‌گونه آسيب و جراحتي، توسط پليس آزاد شدند. عبدالرضا سعيدي‌نيا در گفت‌وگو با ايسنا - منطقه خوزستان- اظهار کرد: ساعت 7 صبح روز پنج شنبه (21 آذر)، فردي با ورود به يکي شعب بانک انصار قصد سرقت از بانک را داشت که با ورود پليس به ماجرا، اقدام به گروگان گرفتن چهار کارمند اين بانک کرد. وي ادامه داد: در عمليان نجات گروگان‌ها، علاوه بر نيروهاي انتظامي شهرستان؛ نيروهايي از يگان ويژه نيروي انتظامي نيز از اهواز براي کمک به شوش اعزام شدند و پس از انجام اقدامات پليسي، فرد گروگان‌گير توسط يگان ويژه دستگير و گروگان‌ها آزاد شدند. فرماندار شوش گفت: مجرم هم‌اکنون در اختيار مقامات قضايي است و اقدامات لازم در اين رابطه در حال انجام است.


 اخبار خارجي 

 «جنين سنگي» 40 ساله در بدن زن 82 ساله

پزشکان پس از شکايت يک زن مسن کلمبيايي از درد لگن متوجه وجود يک جنين سنگي 40 ساله در بدن وي شدند. به گزارش ايسنا، اين زن 82 ساله بدون آن که از وجود اين جنين آهکي تقريبا دو کيلوگرمي که طي پديده‌ نادري موسوم به «ليتوپديون» در بدنش تشکيل شده بود آگاه باشد، آن را چندين دهه‌ با خود حمل کرده است. پزشکان پس از انجام تصويربرداري‌هاي لازم متوجه شدند که اين زن با عارضه «ليتوپديون» مواجه شده و قرار است اين بيمار تحت عمل جراحي قرار گيرد و جنين سنگي از بدن وي خارج شود. به گفته پزشکان، «ليتوپديون» پديده بسيار نادري است که در آن بارداري به جاي رحم در داخل شکم اتفاق مي‌افتد و جنين در بارداري شکمي مي‌ميرد. به اين ترتيب با بي‌نتيجه ماندن بارداري که اغلب به دليل کمبود ذخيره خوني اتفاق مي‌افتد، بدن مادر نمي‌تواند جنين را خارج سازد. به گزارش ايسنا به نقل از شبکه خبري اي‌بي‌سي، در نتيجه بدن با بکارگيري فرآيند ايمن‌سازي براي حفاظت از خود در برابر اشياء خارجي، جنين را به سنگ تبديل مي‌کند.

قاتل خاموش در آرژانتين 12 قرباني گرفت

رسانه‌هاي داخلي آرژانتين از خفگي و مرگ 12 عضو يک خانواده بر اثر استنشاق گاز منواکسيدکربن خبر دادند. به گزارش ايسنا، بنا بر اعلام پليس آرژانتين، در اين قربانيان که چهار کودک نيز در بين آنها بوده‌اند، اثرات خفگي ناشي استنشاق گاز منواکسيدکربن مشاهده شده است. بررسي‌هاي اوليه نشان مي‌دهد مرگ اين 12 تن از وجود نقص در يک ژنراتور برق که در خانه روشن بوده و دستگاه تهويه مناسب هم نداشته ناشي شده است.

سقوط مرگبار تخته‌ سنگ روي منزل مسکوني

رسانه‌هاي محلي آمريکا از سقوط دو تخته سنگ بزرگ با وزن بيش از صدها تُن روي يک خانه و کشته شدن دو تن در اين حادثه خبر دادند. به گزارش ايسنا، بنابر اعلام مقامات محلي ايالت «يوتا» در اين حادثه دو تخته سنگ از ارتفاع چند صد متري روي سقف اين خانه سقوط کردند و در نتيجه اين اتفاق دو تن از سکنه خانه جان خود را از دست دادند. نيروهاي امداد و نجات با حضور در محل حادثه دو جسد را از زير آوار بيرون کشيدند و به دليل احتمال وقوع حوادث غيرقابل پيش‌بيني مجبور به ترک منطقه شدند. به گزارش ايسنا به نقل از شبکه خبري فاکس‌نيوز، کارشناسان جستجو براي کشف علت سقوط اين دو تخته سنگ بزرگ را آغاز کرده‌اند.