نسخه شماره 2402 - 1389/04/24 -


غذاي ممنوعه در دوران بارداري

رييس اداره بيماري هاي مشترک انسان و دام وزارت بهداشت خبر داد:
مرگ 4 نفربه دليل هاري درسال 88


بروز عوارض پوستي و ريوي با استفاده از ادکلن ها


خواص درماني بالنگ


فيبر سلا متي ميآورد


قارچ سوخاري


 غذاي ممنوعه در دوران بارداري 

زنان باردار مي  توانند از خوردن خيلي از غذاها لذت ببرند اما برخي غذاها بايد در اين دوران با احتياط مصرف شوند يا از خوردن  آن ها پرهيز شود. اين موارد عبارتنداز:

جگر و ساير امعا»
و احشا» گوسفند و گاو

اگر چه جگر و مواد تهيه شده از احشا» حيوانات، داراي آهن و فولات هستند اين مواد همچنين حاوي غلظت زيادي از ويتامينA  هستند. هر 100 گرم از اين مواد حاوي 13 هزار تا 40 هزار واحد بين المللي ويتامينA  است که بيش از 15 برابر نياز زن باردار است.
مصرف مقادير زياد ويتامينA  براي جنين در حال رشد در سه ماهه ي اول بارداري مضر است. در نتيجه همه زنان باردار و زناني که در حال برنامه  ريزي براي بارداري هستند بايد از مصرف اين غذاها يا غذاهايي که حاوي مقادير زيادي ويتامينA  هستند مثل جگر، روغن  هايي که از کبد حيوانات تهيه مي  شود و ساير امعا» و احشا» حيوانات پرهيز کنند.
البته لازم نيست که از ساير غذاها که داراي ويتامينA  است خودداري کرد مثل شير، پنير، ماهي چرب، تخم  مرغ و غذاهايي با بتاکاروتن مثل هويج، ميوه  هاي قرمز و نارنجي و سبزيجات و سبزيجات برگ  سبز.

مغز حيوانات

از همه  انواع مغزهاي حيوانات در دوران بارداري بايد پرهيز شود چرا که اين مواد ممکن است حاوي باکتري  هاي مضري چون ليستريا باشد که عامل ابتلا به بيماري ليستريوز است.
اگر چه ليستريوز تنها داراي علامتي شبيه به آنفلوآنزا در مادر مي  شود، اين بيماري مي  تواند به شدت جنين در حال رشد را تحت تاثير قرار داده و سبب سقط، مرده  زايي يا بيماري  هاي شديد در نوزاد متولد شده، شود.

تخم  مرغ خام يا عسلي

تخم  مرغ کاملا نپخته(عسلي) يا خام يا غذاهايي که حاوي تخم  مرغ نپخته هستند مثل سس مايونز خانگي و بستني  هاي غير پاستوريزه نبايد در دوران بارداري مصرف شود چرا که ممکن است حاوي باکتري سامونلا باشد که مي  تواند سبب مسموميت غذايي شود.

غذاهاي نپخته يا سرد

بسيار مهم است که مطمئن شويد غذاها کاملا پخته  اند و سپس مصرف شوند، غذاهاي سرد بايد مجددا کاملا گرم شوند طوري که بخار از آن ها خارج شود.

گوشت و مرغ خام

توکسوپلاسموزيس بيماري نادري است که توسط نوعي انگل که در گوشت خام وجود دارد ايجاد مي  شود. اين مي  تواند براي جنين مضر باشد و در بسياري مواقع سبب نابينايي و مشکلات ذهني و عقب  افتادگي در جنين شود.
بنابراين زنان باردار بايد از خوردن گوشت خام و نپخته پرهيز کنند.
توکسوپلاسموز ممکن است همچنين در مدفوع گربه نيز وجود داشته باشد بنابراين به زنان بارداري که از حيوانات نگهداري مي  کنند توصيه مي  شود که هنگام خالي کردن مدفوع گربه حتما دست  کش بپوشند.
پختن خوب و کامل گوشت و مرغ مي  تواند خطر سالمونلا را نيز کاهش دهد.

بادام  زميني

اگر در يک خانواده اعم از مادر کودک، پدر يا خواهر و برادر سابقه ي حساسيت به بادام  زميني دارند يا تاريخچه تب يونجه، آسم، اگزما يا ساير آلرژي  ها را دارند، براي کاهش خطر استعداد کودک در حال رشد به حساسيت به بادام  زميني بهتر است مادر از مصرف بادام  زميني و محصولات حاوي بادام  زميني در دوران بارداري و شيردهي پرهيز کند.

شير غير پاستوريزه

مادر باردار بايد از خوردن همه شيرهاي غير پاستوريزه اعم از شير گاو، بز و شير شتر خودداري کند، شير بز هم مي  تواند عاملي براي افزايش خطر توکسوپلاسموز باشد.

الکل

احتياجي به ذکر اين مورد نيست که مادر باردار بايد به طور کامل از مصرف الکل در دوران بارداري بپرهيزد، مخصوصا در اوايل بارداري.

کافئين

اگر چه لازم نيست به طور کلي از مواد غذايي حاوي کافئين خودداري کرد اما به زنان باردار توصيه مي  شود مصرف کافئين در آن ها بيشتر از 300 ميلي  گرم در روز نباشد.
مصرف کافئين به ميزان زياد سبب کاهش وزن نوزاد و گاهي سقط مي  شود.


 رييس اداره بيماري هاي مشترک انسان و دام وزارت بهداشت خبر داد:
 مرگ 4 نفربه دليل هاري درسال 88  

رييس اداره بيماري هاي مشترک ميان انسان و حيوان بر لزوم مراجعه به موقع افراد حيوان گزيده به مراکز درماني تاکيد کرد و گفت: سال گذشته 4 فرد حيوان گزيده به دليل عدم مراجعه به مراکز درماني، جان خود را از دست دادند.
دکتر محمدرضا شيرزادي در گفت وگو با ايسنا، گفت: سال گذشته يکصد و 17 هزار مورد حيوان گزيدگي در کشور ثبت شد که حدود 85 درصد از اين موارد به وسيله سگ ايجاد  شده است.
وي با اشاره به هزينه ساليانه حدود 9 ميليارد تومان براي خريد واکسن و سرم ضد هاري ادامه داد: به اين ترتيب تمام موارد حيوان گزيدگي چه به وسيله سگ وچه به وسيله ساير حيوانات، تحت درمان پيشگيري هاري قرار مي گيرند.
شيرزادي با تاکيد بر مراجعه به موقع افراد حيوان گزيدگي به منظور انجام اقدامات درماني لازم، افزود: در صورت عدم انجام اقدامات درماني به موقع، فرد مورد گزش صد درصد جان خود را از دست مي دهد; به طوري که سال 87 هفت مورد هاري به دليل عدم مراجعه به مراکز درماني جان خود را از دست دادند.  وي گفت: در مورد بيماري هاري آموزش هاي لازم به جامعه ارايه مي شود تا اگر فردي مورد گزش حيواني مانند سگ يا هرحيوان ديگر قرار گرفت براي انجام اقدامات درمان پيشگيري (واکسن و سرم) سريع به مراکز بهداشتي مراجعه کند.
رييس اداره بيماري هاي مشترک بين انسان و حيوان در پايان گفت: ويروس هاري در وحوش در حال گردش است و توسط وحوش به حيوانات اهلي منتقل و به دنبال گزش انسان توسط حيوانات اهلي به انسان منتقل مي شود; بنابراين اقدامات درماني بايد براي هر نوع حيوان گزيدگي بلافاصله آغاز شود.


 بروز عوارض پوستي و ريوي با استفاده از ادکلن ها 

يک فوق تخصص ريه از تاثير منفي بوي عطر ها، ادکلن  و اسپري هاي موجود در بازار بر بافت قسمت هاي مختلف بدن خبر داد و گفت: عوارض پوستي و ريوي، شايع ترين اثرات استفاده از اين مواد هستند.  به گزارش ايسنا،صمد قدرتي اظهار کرد: اين مواد در کوتاه  مدت مي توانند با افزايش تحريک پذيري مجاري هوايي فوقاني و تحتاني با علائمي مثل خارش، عطسه، آب ريزش بيني و سرفه و همچنين در بلندمدت نيز با علائمي مثل تنگي  نفس و خس  خس سينه خود را نشان دهند.  وي با بيان اينکه تاثير منفي اين مواد در افرادي که زمينه بيماري هاي ريوي و آلرژي دارند، بيشتر است، افزود: اين حساسيت ها در افراد مبتلا به انواع بيماري هاي آلرژيک پوستي، ريوي و گوارشي و همچنين افراد داراي سابقه بيماري آسم شايع تر است.  اين متخصص با اشاره به اينکه حساسيت پذيري مجاري هوايي با افزايش سن تغيير مي کند، عنوان کرد: هرچه تعداد دفعات استفاده و مدت تماس با اين گونه مواد بيشتر باشد، خطرات و عوارض ايجاد شده بر اثر استفاده از اين مواد نيز افزايش خواهد يافت.  قدرتي با اشاره به اينکه اسپري هاي خوشبو کننده دهان نيز از اين امر مستثني نيستند، گفت: استفاده از اين نوع اسپري ها نيز عوارض مشابهي را براي افراد به دنبال خواهد داشت.  اين متخصص ريه با اشاره به ترکيبات مضر مورد استفاده در اسپري ها بر سلامتي افراد، تصريح کرد: عطر ها، ادکلن ها و اسپري ها علاوه بر ماده خوشبو کننده، حاوي يک ماده حلال و يا نگهدارنده مثل الکل، گاز کلر فلورو کربن (اصطلاحا گاز يخچال) و يا موارد مشابه هستند تا بتوانند ماده خوشبو کننده و يا ضدعفوني کننده را در يک حجم خاص به صورت محلول نگه دارند و در هنگام فشار دادن به شکل گاز خارج شوند.  وي اظهار کرد: بوي اسپري ها و عطر ها توسط سلول هاي بويايي موجود در مخاط بيني درک مي شوند و تحريک شدن اين سلول ها باعث آزاد شدن مواد التهابي و جريان يافتن آنها در داخل رگ ها و رسيدن آنها به سلول هاي عضلاني مجاري تنفسي فوقاني و تحتاني مي شود.  اين پزشک، گازهاي موجود در داخل اسپري ها و ادکلن ها را هم براي سلامتي و هم براي محيط  زيست مضر دانست و افزود: گاز کلرفلوروکربن استفاده شده در اين اسپري ها، آسيب هاي جبران  ناپذيري به لايه ازن نيز مي رساند.


 خواص درماني بالنگ 

بالنگ در کتب طب سنتي با نام"اترج کبير" آمده است. ميوه آنرا به فارسي بالنگ گويند و از نظر گياه شناسي واريته از بادرنگ است.  اين درختچه داراي ميوه هاي زشتي است که گاهي به وزن يک کيلو گرم نيز مي رسد. نوع ديگري از بالنگ را به فارسي "بادرنگ" مي نامند و در کتب طب سنتي با نام هاي بادرنج، باذرنج و اترج صغير آمده است. بالنگ درختچه اي است به شکل غيرمنظم، برگ آن با کمي اختلاف شبيه ساير مرکبات ولي ميوه آن به کلي متفاوت و نوع کبير آن در ابعاد يک خربزه کوچک است.شکل آن دراز از يک طرف متصل به شاخه کمي پهن و از طرف ديگر به نوک بارکي ختم مي شود. پوست آن به رنگ زرد طلايي خيلي ضخيم،موج دار و داراي برآمدگي هايي مانند تاول درشت است. قسمت عمده ميوه را با پوست زرد و گوشت سفيد داخل پوست را گرفته و تقريبا جاي براي پولپ ترش غير خوراکي وسط آن باقي نگذارده است. گل آن سفيد است. بالنگ داراي پوست زرد رنگ طلايي، با بوي معطر، به خصوص نوع کوچک آن که پوستش صاف است، معطرتر است. قسمت گوشتي سفيد متصل به پوست خارجي آن ضخيم و کمي شيرين و قسمت پولپ وسط آن که در ميان پرده هاي ضخيم طولاني واقع شده است،داراي الياف و غلاف هاي پر از مايعي است که در بعضي انواع شيرين و در برخي ترش است. تخم هاي آن که در قسمت پولپ آن واقع است کمي دراز و در غلاف سفيدي واقع و مغز، سفيد و کمي تلخ است.

ترکيبات شيميايي

بالنگ حاوي مقادير زيادي سيترونلال است که يک ترکيب آرامش دهنده بوده و در درمان بيماران مبتلا به افسردگي و بيماري هاي رواني کاربرد دارد. همچنين در پوست ميوه بالنگ اسانس ليمونن، گاما،  ترپينن، ژرانيال و نرال است.

خواص درماني

از نظر طبيعت طبق نظر حکماي طب سنتي پوست زرد آن کمي گرم و خشک است و شحم آن يا به عبارت ديگر قسمت گوشت سفيد داخلي متصل به پوست زرد آن در ارقامي که اين قسمت شيرين است از نظر طبيعت سرد و تر و خشک و برگ و شکوفه آن گرم وخشک است.  از نظر خواص معتقدند که پوست زرد آن برا ي تقويت قلب و دماغ و کبد، سرد و معده احشاي داخل شکم مفيد است و براي تحليل بادها و نفخ و کمک به هضم غذا موثر مي باشد. بخصوص مرباي آن با عسل; البته با خوردن مرباي آن اسراف نبايد شود زيرا هضم آن مشکل مي شود. دم کرده پوست زرد خشک شده آن مسکن قي صفراوي و جويدن آن خوشبو کننده دهان است.  اگر پوست و گوشت سفيد خشک شده آن را درلابه لاي لباسها بگذارند مانع بيد زدن مي شوند. روغن بالنگ از نظر طبعيت گرم وخشک است وماليدن آن براي رفع بي حسي،فلجي، لقوه، رعشه و در مفاصل، سياتيک،امراض سرد عصبي و درد کليه، مثانه و خوشبويي عرق نافع است. روغن شکوفه آن نيز همين اثر را دارد و روغن برگ آن قويتر است. خوردن قسمت گوشت سفيد متصل به پوست زرد خارجي آن خيلي ثقيل است و ديرهضم مي شود و مصرف آن بايد به صورت مربا با شکر و يا با عسل باشد. آب قسمت مغز ترش مزه بالنگ اگر با غذا خورده شود براي ماليخوليا حاصل سودا نافع است و چون ترشي آن براي اشخاص سوداوي مضر است بايد با شکر و قند شيرين شود و سپس خورده شود. ضماد پخته تمام ميوه بالنگ در سرکه براي درد مفاصل و نقرس و ورم هاي مختلفه نافع است. در چين از خوشانده ريشه وپوست بالنگ به عنوان ضدسرفه، نرم کننده سينه ورفع ناراحتي لومباگو استفاده مي کنند.  تخم بالنگ کرم کش وضد تب است.دم کرده سر شاخه هاي تازه سبز و جوان آن راشبه جزيره مالاريا به عنوان اشتها آور وضد گرما معالجه شکم درد مي خورند.

مضرات

مضرات خاصي براي آن گفته نشده است.


 فيبر سلا متي ميآورد 

براي فيبر، تعريف هاي متفاوتي وجود دارد، ولي به طور کلي مي توان گفت که فيبر، کربوهيدرات ديواره سلول هاي گياهي است که توسط آنزيم هاي بدن انسان، قابل هضم نيستند. فيبر، به صورت دست نخورده در معده و روده کوچک باقي مي ماند ولي در روده بزرگ، توسط فلور طبيعي روده، تجزيه شده و انرژي محدودي توليد مي کند. هرچند فيبر، سهم ناچيزي در تامين نياز بدن به مواد مغذي دارد، ولي داراي خواص و اثرات ويژه اي است  که موجب شده، جزيي ضروري در رژيم غذايي محسوب شود و خطر بروز بسياري از بيماري ها را نيز کاهش دهد.  فيبر غذايي، به طور طبيعي در اغلب سبزيجات، ميوه ها، غلات و حبوبات يافت مي شود. خصوصيات شيميايي فيبر، تا حدود زيادي به نوع آن، بستگي دارد. برخي از انواع فيبرها عبارتند از: ليگنين، سلولز، همي سلولز، بتاگلوکان ها، پکتين و صمغ ها، ليگنين در سبزيجات رسيده و گندم وجود دارد.  سلولز در انواع سبزيجات، يافت مي شود، بتاگلوکان ها در جو و جوي دوسر، فراوانند. ميوه هايي مانند سيب و پرتقال، منابع خوب پکتين هستند و صمغ ها را در حبوبات، مي توان يافت.  فيبر غذايي، تاثيرات فيزيولوژيک مهم و متعددي در بدن انسان دارد.  تاکنون واژه «فيبر محلول» براي فيبرهاي با ويسکوزيته بالا که مي توانند غلظت قند خون را رقيق کرده و سطح کلسترول بدخون(LDL)  را کاهش دهند، به کار مي رفت. اما همه فيبرهاي محلول، ويسکوزيته بالايي ندارند.  واژه «فيبر نامحلول» هم براي فيبرهاي حجم دهنده به مدفوع که موجب تسهيل عبور آن مي شوند، به کار مي رفت، اما همه فيبرهاي محلول هم، چنين تاثيري ندارند.  بنابراين توصيه مي شود که استفاده از اين واژه ها را تدريجا خاتمه داده و آنها را با مفاهيمي که کاربرد بيشتري دارند، مانند «ويسکوزيته» و «قابليت تخمير» جايگزين کنيم.  انرژي حاصل از مصرف فيبرها، ناچيز است، اما فيبر غذايي، به ويژه فيبر با ويسکوزيته بالا، گرسنگي را کاهش مي دهد. احساس سيري ناشي از مصرف فيبر، تا حدودي بر اثر تاخير در تخليه محتويات معده است.  به طور کلي مصرف 14 گرم فيبر اضافه در روز، با کاهش 10 درصد انرژي دريافتي، همراه است. بنابراين فيبر، به عنوان جزيي از رژيم هاي کاهش وزن، در نظر گرفته مي شود.  فيبرهاي با ويسکوزيته بالا، به علت تاخير در تخليه معده و کاهش ميزان هضم و جذب کربوهيدرات در روده کوچک، موجب کاهش پاسخ گليسميک غذاها (بالا رفتن قند خون پس از صرف غذا) مي شوند.  بنابراين فيبر غذايي به ويژه فيبرهاي با ويسکوزيته بالا، تاثير مفيدي بر گلوکز پلاسما و پاسخ انسولين در بيماران مبتلا به ديابت نوع 2 دارد و مصرف غذاهاي حاوي فيبر (سبوس ها، غلات کامل، برنج قهوه اي، نان هاي تيره)، مي تواند خطر ابتلا به ديابت نوع 2 را کاهش دهد. فيبر غذايي از طريق کاهش کلسترول و تري گليسريد خون، پرفشاري و کاهش پاسخ گليسميک، مي تواند نقش محافظت کننده بر عليه بيماري عروق کرونري قلب(CHD)  داشته باشد.  به نظر مي رسد که فيبر غذايي، اثر محافظت کننده در برابر برخي از سرطان ها مانند سرطان کولون و سرطان سينه را نيز داشته باشد.


 قارچ سوخاري  

مواد لازم
قارچ: نيم کيلو
آرد سوخاري: 1/2 پيمانه
تخم مرغ: 1 عدد
شير: 1 قاشق غذاخوري
نمک: 1/2 قاشق چايخوري
روغن زيتون

طرز تهيه

قارچ ها را به خوبي شسته و مي گذاريم خشک شوند و در آرد مي غلتانيم.
تخم مرغ را به آرامي زده و شير و نمک را به آن افزوده و بهم مي زنيم.  قارچ هاي پوشيده از آرد را در مخلوط شير و تخم مرغ مي گذاريم و در روغن زيتون داغ شده در ماهيتابه سرخ مي کنيم تا رنگ آنها قهوه اي شود، قارچ ها را داغ سرو کنيد.